UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай відмовився підтримувати санкції проти КНДР

У КНР стурбовані, що ці заходи можуть призвести до ескалації конфлікту на Корейському півострові та торкнутися економічних інтересів Китаю.

Китай висловив свою незгоду введенням односторонніх санкцій щодо Північної Кореї, заявивши, що такі заходи можуть посилити напруженість у відносинах з цією країною.

Президент США Барак Обама в середу, 16 березня, ввів нові санкції відносно Північної Кореї. Санкції полягають в заморожуванні власності уряду Північної Кореї та Трудової партії Кореї, а також накладають заборону на проведення певних операцій.

Нові санкції відносно КНДР зачіпають економічні інтереси Китаю, повідомляє агентство Reuters.

На питання, чи Китай стурбований тим, що санкції можуть вплинути на "нормальні" ділові зв'язки між китайськими банками і банками Північної Кореї, офіційний представник МЗС Лю Кан сказав: "По-перше, як я вже говорив багато разів, Китай завжди виступає проти запровадження будь-яких односторонніх санкцій. По-друге, при нинішній ситуації на Корейському півострові, яка є складною і чутливою, ми виступаємо проти будь-яких кроків, які можуть посилити напруженість у подальшому там".

Крім того, він сказав, що Китай чітко неодноразово підкреслював, що будь-які так звані односторонні санкції не повинні впливати, або шкодити інтересам КНР.

Китай є єдиним головним союзником Північної Кореї, але він не схвалює ядерну програму КНДР.

Читайте також: Метеорологи зафіксували штучний землетрус у КНДР

2 березня Радбез ООН одноголосно підтримав найжорсткіший за останні 20 років проект резолюції про розширення санкції проти Пхеньяну.

Сполучені Штати та їх союзники, при цьому, наполягали на більш жорсткому варіанті санкцій, але Китай домігся від них скасування тих заходів, які можуть дестабілізувати КНДР, остаточно розваливши її економіку.

Новий пакет санкцій проти Північної Кореї був підготовлений США та її союзниками у зв'язку з проведенням останніх власних ядерних і військово-космічних випробувань в січні-лютому цього року. 6 січня КНДР заявила про успішні випробування водневої бомби, а 7-го лютого РБ ООН засудила її за випробування балістичної ракети. За кілька годин до голосування Радбезу щодо нового пакету санкцій, про загрозу ядерної програми КНДР заявили дипломати Південної Кореї і США.

11 березня Кім Чен Ин наказав проводити в КНДР подальші ядерні випробування.