UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай та Росія почали спільні військово-морські навчання

Російські та китайські кораблі будуть спільно відпрацьовувати бойові дії на тлі територіальних суперечок по акваторії Південно-Китайського моря.

12 вересня в акваторії та повітряному просторі Південно-Китайського моря почалися спільні військові навчання сил ВМФ Росії та ВМС Китаю під назвою "Морська взаємодія-2016".

Як повідомляє прес-служба Міноборони РФ, для участі у навчаннях в китайський порт Чжаньцзян прибув загін кораблів Тихоокеанського флоту ВМФ РФ.

Наголошується, що до складу загону увійшли великі протичовнові кораблі "Адмірал Трібуц" і "Адмірал Виноградов", великий десантний корабель "Пересвет", морський буксир "Алатау" і танкер "Печенга".

Згідно з повідомленням відомства, під час заходу в іноземний порт кораблі двох країн обмінялися "салютами націй", давши по двадцять одному гарматний залпу з кожної сторони.

Вчення "Морська взаємодія-2016" пройде в період з 12 по 16 вересня. Активна його фаза розпочнеться 15 вересня. Китайські та російські сили будуть відпрацьовувати спільні дії по обороні кораблів на якірній стоянці, конвоюванні, пошуку та рятуванні суден, звільнення захопленого судна, а також по виявленню і впізнанню цілей для ППО.

Крім того, планується нанесення спільних артилерійських ударів по морським цілям, а також спільна висадка морського і повітряного десанту.

Читайте також: Шойгу прибув до Криму для інспекції військових навчань "Кавказ 2016"

Нагадаємо, в липні китайська сторона офіційно заявила, що не визнає право третейського суду в Гаазі на розгляд територіальних проблем Південно-Китайського моря, і не має наміру виконувати його рішень.

У січні 2013 року Філіппіни в односторонньому порядку звернулися в міжнародний арбітраж для вирішення територіальної суперечки в Південно-Китайському морі. Китай спочатку відмовився брати участь у розгляді, так як вважає односторонній позов незаконним і наполягав на тому, що у суду немає юрисдикції розглядати територіальні суперечки.

На тлі загрози, що йде від мілітаризації Китаю на суперечних територіях, сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання суперечних вод, в тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприйнятність односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Тим часом, з 5 по 10 вересня в РФ відбулися військові навчання "Кавказ-2016", в яких брали участь російські війська на кордоні з Україною і в окупованому Криму.