Китай веде переговори з урядом Джібуті про створення першої закордонної військової бази, яка буде призначена для обслуговування військових кораблів КНР, що беруть участь в операціях проти піратів в Аденській затоці та прилеглих акваторіях, і для відпочинку екіпажів.
Представник міністерства оборони Китаю У Ціань не став прямо відповідати на запитання, чи збирається КНР будувати в Джібуті військово-морську базу, подібну тим, які мають у цій країні Франція, США і Британія. Передбачуваний пункт постачання У Циань назвав "об'єктом".
Представник МЗС Китаю Хун Лей повідомив, що "об'єкт" в Джібуті дозволить китайської армії "успішно брати участь у миротворчих та гуманітарних операціях ООН в Африці, виконувати завдання по супроводженню комерційних суден в акваторії Сомалі та Аденської затоки".
Раніше командувач Африканського командування США генерал Девід Родрігес сказав, що КНР вже підписала з урядом Джібуті 10-річний контракт на створення бази ВМС, яка стане їх першим військовим об'єктом в Африці".
Експерти з США вважають, що китайський "об'єкт" в Джібуті буде мати аеродром, який дозволить КНР успішніше збирати розвіддані в регіонах Перської затоки, Близького Сходу і Африки.
На сьогоднішній день ВМС Китаю активно задіяні у Південно-Китайському морі, через яке проходить майже третина світового морського вантажопотоку, а шельф розташованих там островів багатий нафтою. На різні території в цьому районі, крім Китаю, претендують входять Бруней, В'єтнам, Малайзія та Філіппіни.
30 жовтня Командувач військово-морськими силами Китаю У Шенлі (Wu Shengli) попередив своїх американських колег про існування ризику виникнення незначного інциденту, який може призвести до війни", якщо США продовжать свої "провокаційні дії" в Південно-Китайському морі.
На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.
Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".