UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай слідом за Росією запропонував Афганістану військову допомогу - WSJ

КНР відмовився від своєї позиції нейтральної сторони в афганському конфлікті.

Китай запропонував Афганістану розширить військову допомогу для боротьби з талібами, за даними міністерства оборони Кабулы, крок, який відображає готовність Пекіна до посилення взаємодії з цією країною, пише видання The Wall Street Journal.

Пропозиція КНР було озвучено під час візиту в кінці лютого військової делегації Китаю на чолі з генералом Фанг Фенгуї в Афганістан, нагадує видання.

Як підкреслюється в статті, раніше Китай насторожено ставився до можливості публічної підтримки афганських військових у боротьбі проти талібів, КНР хотіла виступати нейтральною стороною в конфлікті і таким чином допомогти мирному врегулюванню. "Тим не менш, погіршення безпеки і поява "Ісламської держави" спонукало Китай зайняти більш активну роль в Афганістані", - пише автор.

Недавня поїздка генерала Фангу Фенгуї була відмічена як потужна демонстрація підтримки афганського уряду в той час, коли він втрачає контроль над частинами країни після виведення більшості іноземних військ в 2014 році. Таліби зараз контролюють майже третину країни, за оцінками США та їх союзників.

"Була створена комісія, яка складе список побажань (афганського уряду КНР – ред.)", - сказав виданню заступник прес-секретаря міністра оборони Мохаммад Радманиш. До списку можуть бути включені легке озброєння, частини літаків і обмундирування.

Загальна військова допомога Китаю Афганістану становить трохи більше $ 70 млн. Ця сума набагато менша від тієї, яку надають інші країни, зокрема США, які інвестували десятки мільярдів доларів у врегулюванні конфлікту.

"За останні кілька років інтерес Китаю в Афганістані різко зріс", - сказав Барнетт Рубін, колишній радник Держдепартаменту США по Афганістану і старший науковий співробітник в Університеті Нью-Йорка. "В даний час КНР вважає, що безпека і стабільність Афганістану має важливе значення для внутрішньої безпеки Китаю, а також для продовження зростання його економіки", - додав він.

Китай і США, разом з Пакистаном і Афганістаном активізували співробітництво в останні місяці для перезапуску афганського мирного процесу, наголошується в статті.

Раніше влада Афганістану отримали подарунок від Росії 10 тисяч автоматів Калашникова і мільйони патронів. Це стало черговим свідченням підсилюючого втручання Москви в роздирається війною країну.

Відомо, що Росія надає підтримку талібам в Афганістані. Вона надала зброю бойовикам і здійснювала їх військову підготовку.

Читайте також: Турецький прем'єр передрік Росії ганебну поразку в Сирії, як і в Афганістані

До кінця 2016 року НАТО збереже свою військову присутність в Афганістані. Такий захід застосовано не тільки заради безпеки Афганістану, але й тому, що країни альянсу не хочуть, щоб ця країна знову стала "заповідником" терористів.

За час війни в Афганістані, яка почалася в 2001 році проти руху Талібан, загинули близько 3,5 тисяч іноземних солдатів, зокрема, 2210 американців.