UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай проти розгляду питання Гонконгу на засідання РБ ООН

Китай звинувачує США у втручанні у внутрішні справи країни.

Китай відкидає звинувачення США щодо загрози демократичним свободам населення Гонконгу, назвавши безпідставною пропозицію розглянути це питання на засіданні Ради Безпеки, говориться в заяві китайського постійного представництва при ООН, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Підхід Сполучених Штатів до скликання Ради Безпеки ООН не обґрунтований, а закон про національну безпеку в Гонконгу є суто внутрішньою справою Китаю і не має ніякого відношення до мандату Ради Безпеки", - цитують китайські ЗМІ заяву в четвер.

У ньому, зокрема, зазначається, що саме Сполучені Штати є "порушником спокою в світі".

"Факти знову і знову доводять, що саме США створюють світові проблеми, ними були неодноразово вчинено дії, що порушують зобов'язання в рамках міжнародного права", - підкреслило представництво.

Китай вимагає від США негайно припинити політику узурпації влади і цькування".

Прем'єр Держради КНР Лі Кецян у доповіді про роботу уряду на сесії ВЗНП заявив, що вдосконалення механізмів та правової системи зміцнення безпеки спеціальних адміністративних районів є одним із завдань, що стоять перед Китаєм.

"Ми повинні в повній мірі реалізовувати політику "одна країна, дві системи", забезпечувати, щоб Гонконгом управляли гонконгці, а Макао - жителі Макао, сформувати надійну правову систему і механізми забезпечення безпеки спеціальних адміністративних районів", - сказав він.

Читайте також: Морозиво зі смаком сльозогінного газу — на фоні протестів у кафе Гонконгу винайшли новий десерт

США і їхні союзники виступили з критикою і нападками на Пекін у зв'язку з законом. Радник президента США Роберт О'Брайан заявив в інтерв'ю телеканалу NBC, що Вашингтон може ввести санкції проти Китаю, якщо Пекін з допомогою законопроекту про національну безпеку "захопить" Гонконг.

Раніше повідомлялося, що держсекретар США Майк Помпео заявив, що Гонконг більше не користується автономією по відношенню до влади КНР.

Більш детально про тиск Китаю на автономію читайте в матеріалі Наталії Бутирської для ZN.UA,- "Китайська зашморг для Гонконгу".