UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай пропонує країнам ООН користуватися своєю космічною станцією

Запуск станції заплановано на 2019, а введення в експлуатацію до 2022 року.

Постійний представник Китаю при міжнародних організаціях Ши Джунцзюань заявив про те, що всі країни, незалежно від їх розміру та рівня технічного розвитку, можуть співпрацювати на рівних засадах, повідомляє Xinhua.

Зацікавлені державні і приватні організації, в тому числі інститути, академії, університети і приватні підприємства з науковою орієнтацією можуть користуватися станцією.

"Китайська космічна станція належить не тільки Китаю, але і всьому світу. Всі країни, незалежно від їх розміру та рівня технічного розвитку, можуть співпрацювати на рівних засадах", - заявив Ши Джунцзюань.

"З допомогою китайської космічної станції ми хотіли б створити модель взаємовигідного співробітництва між країнами в галузі мирного освоєння і використання космічного простору", - сказав він.

Читайте також: Україна підписала з ЄС угоду про співпрацю в сфері космосу

Вчені виявили на Марсі скам'янілості з можливими слідами життя. Поклади заліза нагадують земні останки, в яких знаходилися копалини.

У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлене анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.