UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай посилив санкції проти КНДР

Офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Хун Лей, цей крок спрямований не на те, щоб покарати Північну Корею, а щоб сприяти денуклеаризації Корейського півострова.

Китай посилив обмеження на товари, заборонені до експорту в КНДР в рамках міжнародних санкцій проти ядерної програми Пхеньяну.

В список заборонених до вивезення товарів, опублікований у понеділок ввечері на сайті китайського міністерства торгівлі, потрапила різна продукція "подвійного призначення", яка може використовуватися як в мирних цілях, так і для виробництва зброї.

Як повідомив у вівторок офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Хун Лей, цей крок спрямований не на те, щоб покарати Північну Корею, а щоб сприяти денуклеаризації Корейського півострова.

На думку директора американського центру при Фуданьском університеті в Шанхай Шень Дін, зробити це слід було вже давно.

"Чому Китай не опублікував цей довгий список, коли ООН ввела перший пакет санкцій проти Північної Кореї в 2006 році? Згідно з резолюцією ООН, це було зроблено. Проблема в тому, чому Пекін оприлюднив цей список тільки зараз, через сім років? Можливо, тоді список існував, але не був опублікований. Тепер Пекін вчинив правильно, але чому це сталося так пізно?", каже експерт.

Раніше в цьому році Пекін підтримав черговий пакет санкцій проти Пхеньяну, коли в лютому в КНДР провели третє підземне ядерне випробування.

Повідомлення про посилення санкцій надійшли в той момент, коли дослідники ООН опублікували звіт, згідно з яким Північна Корея вже здатна самостійно здійснити ядерне обладнання, не покладаючись на імпорт.

КНДР оголосила себе ядерною державою в 2005 році, в 2006, 2009 і 2013 роках провела підземні ядерні випробування, які викликали протести з боку міжнародного співтовариства. Після останніх випробувань, які відбулися 12 лютого, з'явилися повідомлення, що Пхеньян готується до нових, але вони досі не підтверджувалися.

У відповідь на дії Пхеньяна Рада безпеки ООН прийняла ряд резолюцій, що вимагають від КНДР припинити діяльність в ядерній сфері. На початку вересня МАГАТЕ висловив жаль про плани КНДР і закликав владу країни до виконання зобов'язань за відповідним резолюціям РБ ООН і до співпраці з агентством.

У центрі Йонбен, побудованому в 1986 році, крім реактора потужністю 5 МВт, розташований завод по збагаченню урану. За рік на установці можна отримати достатньо матеріалів для виготовлення одного бойового ядерного заряду.

За даними американських фахівців, за останні кілька років розмір об'єктів у КНДР, де виробляється збагачений уран, збільшився в два рази. Завдяки фотознімкам з космосу їм вдалося також встановити, що головний урановий комплекс складається з трьох залів різного розміру, де встановлені центрифуги для збагачення урану.

Теоретично на розширених об'єктах можуть знаходитися до чотирьох тисяч центрифуг, а обсяг виробленого урану може скласти до 16 кілограмів на рік (для виробництва однієї атомної боєголовки необхідно близько 20 кілограм збагаченого урану). !zn

Читайте також:

США і Південна Корея створять "ядерну парасольку" від загрози з Півночі

Кім Чен Ин привітав Башара Асада з днем народження і пообіцяв підтримку

Школярі КНДР подарували армії ракетну систему залпового вогню

КНДР витратила на ядерні випробування гроші, на які могла б перемогти голод