UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай перестав закуповувати іранську нафту через санкції – ЗМІ

Китай прийняв це рішення майже одночасно з низкою інших країн – Індією, Туреччиною, Південною Кореєю і Японією.

Китай припинив закупівлі нафти в Ірані після того, як набули чинності нові санкції США, повідомляє американське видання The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела в іранській нафтовій галузі.

Джерела видання стверджують, що Китай прийняв це рішення майже одночасно з низкою інших країн – Індією, Туреччиною, Південною Кореєю і Японією, оскільки США заявили про небажання продовжувати виключення з нафтових санкцій. Один з членів економічної комісії парламенту Ірану вказав, що ці п'ять країн, а також Тайвань, Греція та Італія, ще у березні цього року купували 1,6 млн барелів нафти щодня.

Однак, згідно з інформацією одного з джерел, Тегеран все ще сподівається на відновлення нафтових продажів у Китай – так, відомо про те, що приватний іранський нафтовий трейдер планує продавати до 2 млн барелів нафти щодня невідомому китайському нафтопереробному підприємству, однак ця угода поки не отримала схвалення з боку китайського та іранського урядів.

9 травня уряд США запровадив нові антиіранські санкції. Їм передувало рішення Ірану припинити виконання деяких зобов'язань з ядерної угоди. 8 травня Тегеран повідомив про це рішення Росії, Великобританії, Китаю, Франції та Німеччині. Іран також пригрозив відмовитися від ще кількох пунктів ядерної угоди, включаючи обмеження по збагаченню урану, якщо за 60 днів країни ЄС не вирішать, як захистити нафтовий та банківський сектору Ірану від американських санкцій. При цьому Іран поки не покинув стіл переговорів і готовий продовжити діалог. Лідери Європейського союзу відкинули іранський ультиматум, підкресливши, що діалог між сторонами можливий тільки при дотриманні Іраном умов ядерної угоди.

У травні 2018 року США вийшли з підписаної в 2015 році ядерної угоди з Іраном. Угода передбачала виконання Тегераном низки кроків, спрямованих на обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій. Зокрема, СВПД обмежував Іран у збагаченні урану до 3,67%. Це робить можливим використовувати уран для атомних електростанцій, але цього недостатньо для створення ядерної зброї.

Потім у листопаді адміністрація Трампа відновила всі санкції проти Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак для восьми країн США зробили виключення, які минули через 180 днів, 2 травня цього року.