Лідер КНР Сі Цзіньпін заявив у п'ятницю, що Китай ніколи не дозволить іноземним силам втручатися в його особливі регіони, включаючи Гонконг. На церемонії, присвяченій 20-й річниці передачі Макао китайському правлінню, Сі похвалив колишню португальську колонію за її патріотизм і лояльність Пекіну, але не згадав шість місяців антиурядових протестів у колишній британській колонії – Гонконзі, пише Reuters.
"Я маю підкреслити, що після повернення Гонконгу і Макао на батьківщину рішення цих двох особливих адміністративних регіонів є виключно внутрішньою справою Китаю, а не справою іноземних сил", - сказав Сі.
Макао повернувся до китайського правління 20 грудня 1999 року за тією ж формулою "одна країна, дві системи", спрямованої на забезпечення високого ступеня автономії, відповідно до якої управляється і Гонконг.
У той час як протестувальники в Гонконзі проводять масштабні акції протесту проти того, що вони вважають підривом своїх свобод з боку Пекіна, в Макао спостерігається невеликий рівень незгоди з політикою Пекіна.
Протести у місті спалахнули в середині червня, у найбільшій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Жителі Гонконгу виступали проти прийняття закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб до материкового Китаю, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.
Під час однієї з акцій протестувальники прорвалися до будівлі парламенту. Вони захопили залу засідань і вивісили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми. Декого з активістів затримали.
Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте тепер демонстранти вимагають розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки Керрі Лем.
Докладніше про ситуацію в Гонконзі читайте в матеріалі DT.UA "Майбутнє Гонконгу: до чого призведуть багатотижневі протести" і статті Наталії Бутирської "Боротьба несумісностей" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".