UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай назвав шантажем заклики США приєднатися до ракетного договору

Пекін рекомендує США подумати перед ухваленням рішення щодо Договору.

Речник Міністерства закордонних справ Китаю Хуа Чуньїн заявила про те, що Пекін не стане терпіти шантаж, після того як Сполучені Штати закликали КНР приєднатися до Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), повідомили в МЗС країни.

Чуньїн зазначила, що договір РСМД є двосторонньою угодою між США і СРСР і додала, що Китай має намір і далі дотримуватися оборонного характеру своєї національної політики.

Речник МЗС Китаю рекомендувала США подумати, перш ніж прийняти яке-небудь рішення за договором РСМД.

"Вчора я вказала на китайську позицію з цього питання. РСМД - це договір між Сполученими Штатами та Радянським Союзом і договір двостороннього характеру. Тепер, коли Сполучені Штати в односторонньому порядку війшли, вони говорять щось іншим країнам", - сказала спікер.

Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД, РСМД) - договір між СРСР і США, підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року в ході радянсько-американської зустрічі на вищому рівні в Вашингтоні. Договір набув чинності 1 червня 1988 року. Договір вперше в історії дозволив ліквідувати цілий клас озброєнь: сторони зобов'язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої (від 500 до 1000 км) дальності, а також не виробляти, не випробовувати та не розгортати такі ракети в майбутньому.

Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона Договіру не дотримується.

Згодом радник президента США з національної безпеки Джон Болтон і секретар Ради Безпеки РФ Микола Патрушев провели бесіду, в ході якої обговорили можливість продовження Договору про ракети середньої і малої дальності (ДРСМД) і Договору про скорочення наступальних озброєнь (СНО-3).

Переговори тривали близько п'яти годин. Політики обговорили договори і конвенції про озброєння, зокрема, перспективи продовження Договору між Росією і США про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) після 2021 року ще на п'ять років.