Китай зіткнувся на тлі спалаху коронавірусу хвилею ворожості, що й надалі наростає, здатною привести до сильного загострення відносин із США, що можна порівняти з відношенням до Пекіну після придушення протестів на площі Тяньаньмень у 1989 році.
Таку інформацію розкриває внутрішня закрита доповідь китайської розвідки уряду, повідомляє Reuters з посиланням на джерела, ознайомлені з її текстом.
За даними Міністерства державної безпеки КНР, глобальні антикитайські настрої досягли найвищого показника з моменту вбивства протестувальників 29 років тому.
Як наголошується у доповіді, ці настрої очолюють США, і Китай повинен підготуватися до можливого збройного протистояння з ними.
Також документ свідчить про серйозне ставлення китайського уряду до загроз глобальної негативної реакції, яка може вплинути на стратегічні інвестиції держави за кордоном і позиції у сфері безпеки.
Крім того, Пекін вже в останні тижні зіштовхнувся із тиском і критикою з боку США і їхніх союзників через пандемію коронавірусу.
Текст зводиться до висновку, що Вашингтон нібито вважає успіхи Китаю загрозою західним демократіям і воліє підірвати довіру китайців до Комуністичної партії.
Поки в пресслужбі МЗС Китаю не коментують цю інформацію.
Нагадаємо, 3 травня розвідки США, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії, Канади оприлюднили спільну доповідь, в якій йдеться про відповідальність КНР за поширення коронавірусу SARS-CoV-2. Офіційний Пекін приховував інформацію про те, що коронавірус передається від людини до людини, забороняв передавати зразки SARS-CoV-2 західним вірусологам, репресував лікарів, які намагалися привернути увагу до нового захворювання.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив про те, що має докази витоку коронавірусу.
Про те, як зміниться світ і соціум після закінчення пандемії прогнозував ізраїльський історик і автор бестселера "Sapiens. Коротка історія людства" Юваль Ної Харарі.