UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай хоче стати глобальним елітним контртеррористом – FT

Пекін вважає, що його зростаючі геополітичні інтереси повинні бути захищені від тероризму.

Китай хоче, щоб його елітні контртерористичні сили відігравали велику роль за кордоном, захищаючи зростаючі геополітичні інтереси країни, оскільки президент Сі Цзіньпін проводить більш сильну зовнішню політику, пише Financial Times.

"Підготовка до боротьби з тероризмом повинна слідувати розширенню стратегічних інтересів країни", - сказав глава розвідувальної служби Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) Чжан Сяоці, який керує контртерористичними силами країни. "Ми повинні прагнути стати стримуючою силою для забезпечення національної безпеки, новаторською силою для захисту наших зарубіжних інтересів і елітною силою для універсальних бойових дій".

У 2015 році Китай прийняв широкомасштабний новий закон про боротьбу з тероризмом, який дозволяє армії і поліції проводити або вступати в контртерористичні місії за кордоном. Хоча в законі чітко не визначена міжнародна роль контртерористичних сил Китаю, в доповіді Європейської ради з міжнародних відносин стверджувалося, що це "може призвести до різкої зміни у використанні китайської військової могутності за кордоном".

Лі Вей, який очолює контртерористичні дослідження в Китайському інституті сучасних міжнародних відносин, державний аналітичнтй центр, сказав, що будь-які закордонні операції будуть проводитися спільно з місцевими органами влади.

"Це було б не одностороннім, а повинна бути співпраця з місцевим урядом, на відміну від контртерористичної діяльності американських військових", - сказав він.

Лі додав, що зовнішній контртероризм Китаю зосереджений не тільки на військових операціях, але і на обміні розвідувальними даними та судовому співробітництві, особливо в країнах, які є частиною ініціативи інвестування в проекті "Пояс і дорога" президента Сі.

Китайські підрозділи, у тому числі елітні командос "Сніжний барс", які є частиною Народної озброєної поліції, раніше були розміщені за кордоном для захисту китайських дипломатичних місій в Афганістані та Іраку. Пекін також приєднався до зростаючого числа навчань по боротьбі з тероризмом в усьому світі, оскільки його громадяни загинули в ході недавніх терактів у країні і за кордоном - від Таїланду до Малі.

Президент Сі намагається підштовхнути Китай до своєї зростаючої економічної могутності з більш надійною зовнішньою політикою - і розглядає військові та інші збройні сили як важливий інструмент дипломатії. Минулого тижня він закликав Народно-визвольну армію посилити свою готовність до бою і здатність перемагати у війнах.

Під наглядом Сі, НВАК активізувала програму модернізації і розширила глобальне охоплення, відкривши військово-морську базу в Джібуті в 2016 році - першу іноземну військову базу Китаю з тих пір, як в 1958 році Пекін вивів свої війська з Північної Кореї.

Чжан з Народної озброєної поліції сказав, що контртерористичні сили Китаю також удосконалюються для того, щоб вони могли впоратися з підвищеною складністю роботи за кордоном.

Він додав, що спеціальні сили були навчені "не боятися страждання, і не боятися смерті", оскільки вони беруть на себе додаткові обов'язки.