UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китайці зламали комп'ютерні мережі Ватикану

Метою хакерів був як Ватикан так і Дослідницька місія Святого Престолу в Китаї — група дипломатів, які представляють церкву в Гонконзі.

Сьогодні, 29 липня, стало відомо, що компанія яка займається питаннями кібербезпеки Recorded Future опублікувала доповідь, в якій стверджує, що група хакерів, імовірно пов'язаних з урядом Китаю зламала комп'ютерну мережу Ватикану.

Хакери користувалися тими ж методами злому, якими зазвичай користуються хакерські угруповання, які працюють на владу КНР. Здійснювались хакерські атаки на комп'ютери католицької церкви угрупованням RedDelta, яке спонсорується урядом Китаю, впевнені експерти компанії, пише "Коммерсантъ".

Хакерські атаки почалися ще у травні. Метою хакерів був як Ватикан так і Дослідницька місія Святого Престолу в Китаї — група дипломатів, які представляють церкву в Гонконзі й ведуть переговори з китайською владою про статус церкви в Китаї. Попередня угода між Ватиканом і Китаєм була укладена в 2018 році, термін її дії закінчується в цьому році. Нові переговори імовірно мають відбутися у вересні і саме з ними, на думку Recorded Future, пов'язані хакерські атаки.

Читайте також: Хакери знайшли спосіб зламати практично будь-який iPhone

Метою атак, можливо, було дізнатися, на які умови розраховує церква напередодні нового раунду переговорів.

Китайська сторона відкинула всі звинувачення. За повідомленням Reuters, представник МЗС КНР Ван Вэньбинь заявив, що Китай виступає проти хакерської діяльності і є "вірним захисником" основ кібербезпеки. Він додав, що при розслідуванні хакерських атак необхідно керуватися неспростовними доказами, а не гіпотезами.

Китай регулярно критикують за порушення свободи віросповідання в країні, причому саме щодо католиків. Діяльність церкви в країні заборонена, а її члени піддаються гонінням й арештам.

Раніше повідомлялося, що міністерство юстиції США пред'явило звинувачення двом китайським громадянам у зломі комп'ютерних систем сотень організацій, включаючи урядові.

За даними американської влади, в деяких випадках хакери діяли, виходячи з власної вигоди, в інших — за дорученням китайських спецслужб або уряду. У Мін'юсті зазначають, що вони вкрали терабайт даних, які становлять загрозу для США.

Нагадаємо, 22 липня Держдеп США призначив по $1 млн винагороди за інформацію, яка допоможе заарештувати двох громадян України, підозрюваних у кіберзлочинності.

У січні 2020 року в результаті розслідування Секретної служби США було пред'явлено звинувачення на адресу Радченко і Єременко. 16 статей звинуватили їх у змові для вчинення шахрайства з цінними паперами, електронного шахрайства і кібершахрайства.