UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китайський Новий рік або Свято Весни: традиції та звичаї

У Китаї Новий рік святкують за місячно-сонячним календарем, тому дата кожного разу змінюється. Але народні звичаї із року в рік залишаються незмінними.

Новий рік у Піднебесній зустрінуть в ніч з 11 на 12 лютого, за китайським календарем це вже буде 4719-ий, повідомляє УНІАН. Китайською це свято називається Чуньцзе або Свято весни. Дата його святкування  відрізняється і залежить від положення Місяця. Прийдешній рік пройде під знаком Білого Металевого Бика. 

Традиції святкування Китайського Нового року

Підготовку до Нового року китайці  зазвичай починають із глобального прибирання помешкання, бо вірять, що таким чином вони очищують дім від зла та звільняють місце для щастя. Щоб захистити житло від злих духів, мешканці Піднебесної також запалюють у будинках вогні, а на двері наклеюють червоні  надписи.

У ніч на Новий рік родини збираються за святковим столом. Традиційною новорічною стравою вважаються цзяоцзи  – різновид пельменей. Крім того, на стіл подають пиріжки з солодким рисом, страви з риби, курки та качки, соєвий сир тофу, а також обов’язково мандарини,що символізують золоті монети.

Перший день нового року традиційно починають із обміну подарунками. Діти зазвичай отримують гроші в червоних паперових конвертах.

Новий рік у Китаї святкують довго: від тижня до місяця, тому перші  п’ять вихідних витрачають на те, щоб відвідати усіх родичів та друзів. У гості прийнято приходити із двома мандаринами або намистом з мандаринів та монет.  Китайці люблять дарувати та отримувати все те, що символізує достаток.

Протягом цілого місяця у країні проходять гучні гуляння з феєрверками та різноманітні фестивалі. Вулиці та будинки прикрашають  у червоних тонах. Вважається, що червоний колір відлякує злих духів, а головне – міфологічне чудовисько Нянь, яке, за повір’ям, напередодні Нового року вибирається з морських глибин і лякає жителів Піднебесної.