UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китайська економіка активно випереджає США — FT

Китай став двигуном світового економічного зростання попри пандемію коронавірусу.

Китай планує стати беззаперечним лідером технологічної галузі в світі. Іронія вражає. Поки кандидати в президенти США Дональд Трамп і Джо Байден були зайняті критикою Китаю на фоні президентських виборів, китайська економіка почала енергійно зростати. У розпал пандемії коронавірусу Китай стає двигуном світового економічного зростання, пише Financial Times.

Китай - єдина велика економіка, яка, як очікується, продемонструє значний позитивний прогрес цього року, і МВФ прогнозує зростання китайської економіки спочатку на 1,9%, а в 2021 році на 8,2%.

Проте загострення торговельних протиріч між двома найбільшими економіками світу означає, що США не отримають «вигоди» від китайського економічного розширення, як це сталося після великої фінансової кризи 2007-2008 років.

Чад Боун з Вашингтонського Інституту міжнародної економіки зазначає, що імпорт Китаєм товарів з США, що визначається січневою торговельною угодою, став значно нижчим і не дотягує до рівня, який був ще перед початком торговельної війни між двома найпотужнішими світовими економіками. На відміну від цього, Китай почав імпортувати багато товарів з інших країн.

Мабуть, найбільш показовий вирок щодо торговельної війни для американського президента Дональда Трампа випливає з дослідження економістів Федерального резервного банку Нью-Йорка та Колумбійського університету. За їхніми підрахунками, торговельна війна знизила ринкову капіталізацію американських компаній на 1,7 трлн доларів. Це сталося внаслідок «тарифної політики» Трампа. Також, дослідження не виявило корисних наслідків для компаній, які отримують «тарифний захист».

Реальність така, що відповідь Китаю на тарифну війну Трампа стала проблемою для американського експорту.

Тарифна політика Трампа фактично змусила американські компанії прийняти нижчі норми прибутку, скоротити заробітну плату та робочі місця для американських робітників, а також підвищити ціни для американських споживачів. Хоча двосторонній торговельний дефіцит США з Китаєм зменшився, загальний торговий дефіцит залишився на досить високому рівні.

Варто зауважити, що тарифна політика Трампа не приносила великих надходжень до бюджету США, оскільки американському уряду довелося розподілити більшу частину коштів на субсидії, щоб «вгамувати» розлючені підприємства через втрачений прибуток внаслідок падіння рівня експорту до Китаю.

Керівництво Пекіна проводить поступову «лібералізацію» економічних відносин. Китай активно залучає все більший обсяг іноземного капіталу.

Поки китайська економіка починає випереджати економічний рівень США, Сполучені Штати проводять надмірно вільну монетарну та фіскальну політику. Чи зможуть США знову стати найбільш конкурентоспроможним суперником Китаю залежить від економічної політики нового американського президента, резюмує видання.