Китай збирається оголосити про пом'якшення своїх карантинних протоколів щодо COVID-19 найближчими днями, а також про скорочення масового тестування, що є помітною зміною в політиці після того, як гнів населення з приводу жорстких обмежень викликав широкі протести в країні. Про це повідомляє Reuters.
Випадки захворювання на коронавірус у Китаї залишаються близькими до рекордно високих, але зміни відбуваються, оскільки деякі міста в останні дні скасовують ізоляцію, а високопоставлений чиновник країни заявив, що здатність вірусу викликати хворобу слабшає.
Органи охорони здоров'я Китаю, оголошуючи про послаблення обмежень в своїх регіонах, не згадують про протести - найбільшу демонстрацію громадянської непокори в країні за останні роки.
Заходи, які мають бути оприлюднені, включають скорочення використання масового тестування і регулярних тестів на нуклеїнові кислоти, а також кроки, які дозволять людям з позитивним тестом на коронавірус і їхнім близьким контактам ізолюватися вдома за певних умов, повідомили джерела, знайомі з цим питанням.
Це дуже відрізняється від попередніх протоколів, які призвели до розчарування громадськості, оскільки цілі громади були закриті, іноді на кілька тижнів, навіть після виявлення одного випадку хвороби.
Невдоволення населення минулого тижня переросло в демонстрації громадської непокори, безпрецедентні в Китаї з моменту приходу до влади Сі Цзіньпіна в 2012 році. Заворушення відбуваються в той час, коли економіка країни вступає в нову еру набагато повільнішого зростання, ніж це спостерігалося протягом десятиліть.
Менш ніж через 24 години після бурхливих протестів в Гуанчжоу влада щонайменше семи районів розгалуженого виробничого центру заявила про скасування тимчасової ізоляції. Один район заявив, що дозволить школам, ресторанам і підприємствам знову відкритися. Міста, включаючи Чунцин і Чженчжоу, також оголосили про послаблення обмежень.
У четвер, 1 грудня, віцепрем'єр-міністр Сунь Чуньлань, який очолює зусилля зі стримування COVID, заявила на зустрічі передових експертів, що варіант Omicron послаблює свою здатність викликати захворювання, дозволяючи Китаю покращити заходи з профілактики.
Нагадаємо, минулими вихідними у Китаї спалахнули протести проти суворих обмежень у боротьбі з COVID-19. Невдоволення суворими антиковідними заходами виникало у різних містах і раніше, однак нинішня ситуація вирізняється тим, що протести мають не локальний характер — вони відбуваються по всій країні одночасно. Втім, нинішні протести — це лише виклик для китайського лідера, але не загроза його владі. Чому? Читайте статтю Наталії Бутирської «Протести в Китаї: Сі Цзіньпін спіткнувся об політику «нульового COVID-19».