UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай запустив третю місію з екіпажем на нову космічну станцію

Перша місія тривалістю три місяці, коли в космосі перебували троє інших астронавтів, була завершена у вересні 2021 року. До кінця цього року заплановано шість космічних місій, включаючи ще одну місію з екіпажем та дві вантажні місії.

Китай успішно запустив ще одну пілотовану місію на свою космічну станцію Тяньгун, відправивши трьох астронавтів, які продовжуватимуть монтажні роботи протягом шести місяців, повідомило Китайське космічне агентство (CMSA), передає CNN.

Астронавти вилетіли на космічному кораблі Шеньчжоу-14, запущеному ракетою Long March 2F о 10.44 за місцевим часом. Відправлення відбулося із центру запуску супутників Цзюцюань у пустелі Гобі, Внутрішня Монголія.

Команда житиме і працюватиме в основному модулі Тяньхе космічної станції Тяньгун протягом шести місяців, перш ніж повернутися на Землю в грудні. Tiangong означає Небесний палац.

До складу екіпажу входять Чен Дон, Лю Ян та Цай Сючже, які, як очікується, прибудуть на космічну станцію приблизно за 6,5 години після запуску корабля.

Чен, командир місії, знаходився на борту китайської пілотованої космічної місії «Шеньчжоу-11» у 2016 році і, як і раніше, побив рекорд з перебування в космосі китайським астронавтом. Лю стала першою китаянкою у космосі у 2012 році під час місії Шеньчжоу-9.

Читайте також: Астрономи зафіксували дивний сигнал з космосу

Це третя місія з екіпажем під час будівництва космічної станції, яку Китай планує повністю укомплектувати та прийняти запуск до грудня 2022 року. Першу місію тримісячного перебування у космосі трьох інших астронавтів було завершено у вересні 2021 року. Під час другої, Шеньчжоу-13, три астронавти провели шість місяців у космосі.

Читайте також: ESA відмовилося від співпраці з «Роскосмосом» у місії з дослідження Марса

Такий період – це стандартна тривалість місії для багатьох країн, для китайських астронавтів важливо звикнути до довготривалого перебування в космосі, щоб потім допомогти підготувати наступні місії.

До кінця року заплановано шість космічних місій, включаючи ще одну місію з екіпажем та дві безпілотні, вантажні.

Нагадаємо,засніжені Альпи зеленіють і зміни вже помітні із космосу.