Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї під час переговорів з держсекретарем США Ентоні Блінкеном заявив у четвер, що всі сторони, залучені до ескалації навколо України, повинні зберігати спокій і утримуватися від дій, що нагнітають напруженість та роздмухують кризу, передає Reuters.
Росія вимагала, щоб НАТО вивела війська та озброєння зі Східної Європи та заборонила Україні будь-коли вступати до НАТО.
Вашингтон і його союзники щодо НАТО відкидають цю позицію, але кажуть, що готові обговорювати такі теми, як контроль над озброєннями та заходи зміцнення довіри.
Безпека однієї країни не може забезпечуватись коштом безпеки інших країн, а регіональна безпека не може бути гарантована шляхом зміцнення або навіть розширення військових блоків, сказав Ван Ї.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".