UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай став більше купувати дешеву російську нафту

Травневий імпорт досягне майже 2 мільйонів барелів на день.

Китай непомітно нарощує закупівлі нафти з Росії за вигідними цінами, згідно з даними про постачання та дані нафтотрейдерів, які говорили з Reuters.

Цей крок найбільшого у світі імпортера нафти відбувся через місяць після того, як він спочатку скоротив постачання з Росії, побоюючись здатися таким, що відкрито підтримує Росію у війні проти України та потенційно поставити своїх державні нафтові гіганти під удар вторинних санкцій.

За оцінками Vortexa Analytics, обсяг імпорту російської нафти Китаєм по морю в травні досягне майже рекордних 1,1 мільйона барелів на день у порівнянні з 750 000 барелів на день у першому кварталі та 800 000 барелів на день у 2021 році.

Unipec, торговий підрозділ найбільшої в Азії нафтопереробної компанії Sinopec Corp, очолює закупівлі, поряд із Zhenhua Oil, підрозділом китайського оборонного конгломерату Norinco, зазначає агентство.

Ці фірми заповнюють пролом, залишений західними покупцями після вторгнення Росії в Україну.

США, Велика Британія та деякі інші ключові покупці нафти заборонили імпорт російської нафти незабаром після вторгнення. Європейський Союз завершує роботу над черговим раундом санкцій, включаючи заборону закупівлі російської нафти. Багато європейських нафтопереробних компаній вже припинили закупівлі в Росії, побоюючись порушити санкції.

Низька ціна на російську нафту – спотова різниця становить приблизно на 29 доларів за барель менше, ніж до вторгнення – є благом для китайських нафтопереробних компаній, які стикаються зі скороченням маржі в умовах уповільнення економіки. Ціна значно нижча, ніж нафти з Близького Сходу, Африки, Європи та США.

Китай окремо отримує близько 800 000 барелів російської нафти на день трубопроводами в рамках урядових угод. В результаті травневий імпорт досягне майже 2 мільйонів барелів на день, що становить 15% загального попиту Китаю. Для Росії продаж нафти допомагає пом'якшити удар, завданий її економіці санкціями.

Читайте також: Грецькі судновласники розвозять російську нафту у закриті для Росії порти

Раніше повідомлялося, що деякі країни Європейського Союзу готові відкласти нафтове ембарго для Росії на невизначений термін через принципову позицію Угорщини, яка відмовляється підтримувати санкції проти держави-агресори. У ЄС вважають, що це прискорить запровадження шостого санкційного пакета хоча б в обмеженому обсязі.

Питання обмеження експорту енергоносіїв з Російської Федерації активно дискутується до ЄС та одностайності у тому, яке ж рішення ухвалити, поки що немає. Чи буде затверджено пункт про повне ембарго на російський газ у наступному пакеті санкцій Заходу? Чому Європа стала залежною від РФ? Про це та інше у матеріалі Михайла Гончара «Європа в енергетичній пастці Росії: як подолати залежність?».