UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай посилює політичне шпигунство — глава контррозвідки Німеччини

Економічна залежність від Китаю може бути використана для політичного впливу. 

Глава Федерального відомства із захисту конституції Німеччини Томас Хальденванг побоюється, що Китай розширює свою шпигунську діяльність проти Берліна. Про це він заявив він в інтерв'ю Welt am Sonntag, повідомляє Reuters. За словами Хальденванга, Пекін все більше зосереджується на політичному шпигунстві.

«Китай розвиває широкомасштабну шпигунську діяльність і діяльність з метою впливу. Ми повинні бути готові до того, що в найближчі роки ця діяльність буде посилюватися», - сказав Хальденванг.

Він попередив, що економічна залежність від Китаю може бути використана для політичного впливу.

«Китай дотримується довгострокової стратегії для досягнення своїх цілей. Політичне керівництво вже використовує свою економічну силу, яка також є результатом інтенсивних відносин з німецькою та європейською економіками, для реалізації політичних цілей», - додав Хальденванг.

Уряд Німеччини переглядає свої економічні відносини з авторитарними країнами після того, як війна РФ проти України відкрила вразливість багаторічної енергетичної залежності Берліна від Росії.

У стратегічному документі, з яким ознайомилося агентство Reuters, Міністерство економіки Німеччини рекомендувало запровадити суворіші вимоги до компаній, які працюють з Китаєм, наприклад, шляхом регулярного проходження стрес-тестів.

Читайте також: Німеччина працює над новою стратегією відносин із Китаєм — міністр фінансів

Раніше повідомлялося, що міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер стурбований тим, що економіка його країни стає занадто залежною від Китаю, і закликав до тісніших торговельних зв’язків з демократичними країнами, щоб протистояти цій залежності.

Як зазначає агентство Bloomberg, торік торговельний дефіцит Німеччини щодо Китаю зріс до понад 84 мільярдів євро з приблизно 39 мільярдів євро у 2021 році. У 2022 році імпорт з Китаю зріс на третину порівняно з попереднім роком, тоді як німецькі компанії експортували до Китаю лише на 3% більше за той самий період. Експорт Німеччини до всіх інших країн зріс у середньому на 14%, згідно з даними Institut der deutschen Wirtschaft (IW).