UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай планує потроїти свій ядерний арсенал — ЗМІ

Країна має намір збільшити запас ядерних боєголовок.

Китай розглядає можливість потроїти свій запас ядерних боєголовок до 900 до 2035 року, оскільки очікується подальша ескалація напруженості у відносинах зі Сполученими Штатами через Тайвань. Про це повідомляє KYODO, посилаючись на джерела, близькі до цього питання.

За словами китайських джерел, план, розроблений Народно-визвольною армією, вже схвалений лідером Китаю Сі Цзіньпіном.

Оскільки правляча Комуністична партія Китаю зміцнює військовий потенціал країни, Сполучені Штати минулого року заявили, що Пекін має намір збільшити свій запас ядерних боєголовок до 1 500 до 2035 року, коли він має намір завершити модернізацію своїх збройних сил.

Деякі експерти попереджають, що якщо Китай досягне мети модернізації збройних сил, то він може відмовитися від політики «не застосовувати ядерну зброю першим».

У листопаді минулого року вище керівництво китайських збройних сил підтвердило важливість летального потенціалу, проаналізувавши, що сильне ядерне стримування Росії запобігло прямому зіткненню між НАТО та Москвою, попри її агресію проти України, повідомили джерела агентства.

Кількість ядерних боєголовок у Китаї, ймовірно, зросте до 550 у 2027 році, до 100-річчя заснування збройних сил країни, і до 900 у 2035 році, додали джерела видання.

За оцінками Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, Росія має 5 977 ядерних боєголовок, в той час як США – 5 428.

Напруженість у відносинах між Китаєм і Сполученими Штатами посилюється, особливо після того, як на початку серпня минулого року Тайвань відвідала колишній спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі, яка на той час була третьою за рангом посадовою особою в країні.

Зростають побоювання, що самокерований демократичний Тайвань може стати військовою гарячою точкою в Азійсько-Тихоокеанському регіоні в найближчому майбутньому, оскільки Пекін розглядає острів як провінцію-відступника, яку необхідно возз'єднати з материком, за необхідності застосувавши силу.

Китай і Тайвань управляються окремо відтоді, як вони розділилися в 1949 році в результаті громадянської війни. У 1979 році Вашингтон перевів своє дипломатичне визнання з Тайбея на Пекін, але Сполучені Штати підтримують суттєві, хоча й неофіційні обміни з Тайванем і постачають йому зброю та запчастини для оборони на мільярди доларів.  

Читайте також: CNN: Збита над США шпигунська куля є частиною широкої програми військових Китаю зі спостереження  

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан вважає, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки. На думку генерала, до потенційного конфлікту залишилося менше часу, ніж вважають інші високопоставлені американські чиновники в оборонному відомстві.

Владу Китаю не влаштовує нинішня система світового порядку, в якій переважають західні цінності, стандарти, функціонують глобальні інститути, підпорядковані США. Про те, як Китай стає більш амбітним і наполегливим у досягненні своїх цілей, читайте у статті Наталії Бутирської «Новий порядок від Сі Цзіньпіна».