UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай намагається отримати незаконний доступ до закордонних наукових розробок — WSJ

Китайський уряд організовує «програми пошуку талантів» для крадіжок інтелектуальної власності.

Китай намагається отримати доступ до наукових розробок США та деяких інших країн завдяки спеціально створеній «мережі» науковців у всьому світі, пише The Wall Street Journal.

Деякі американські урядовці вже давно підозрюють, що Китай використовує спеціальні «вербувальні програми», які допомагають китайським науковцям працювати в передових наукових і технологічних компаніях світу. Таким чином Комуністична партія Китаю намагається отримати доступ до нових наукових розробок.

Пекін, своєю чергою, заперечує всі звинувачення стосовно викрадення даних американських наукових досліджень, заявляючи про те, що США використовують звинувачення в крадіжці інтелектуальної власності як «політичний інструмент».

Китай організовує так звані програми для пошуку талантів, після цього відібрані науковці отримують можливість працювати в наукових організаціях в багатьох країнах світу, таких як Німеччина, Австралія, Велика Британія, Канада та Японія, для прикладу.

Урядовці Китаю укладають угоди з китайськими організаціями студентів та науковців в університетах.

Спеціальний підрозділ Комуністичної партії Китаю залучає тисячі наукових організацій до збору інформації, передачі даних про наукові розробки тощо.

Участь у міжнародних наукових програмах не забороняється законом. Однак, влада США вважає, що Китай часто використовує такі програми саме для крадіжок інтелектуальної власності.

Міністерство юстиції США вже порушило низку справ проти деяких науковців, які мають зв’язки з китайськими військовими. 

Навіть компанія Tesla минулого року подала до суду на власного колишнього інженера Цао Гуанчжі за те, що він нібито незаконно передав конфіденційну інформацію одній з китайських компаній. Цао Гуанчжі зізнався, що завантажив файли Tesla в особистий обліковий запис iCloud, але він заперечує незаконну передачу інформації.

 «Без сумніву, міжнародна співпраця має важливе значення для прискорення наукових досліджень, однак, деякі уряди, такі як Комуністична партія Китаю, наполегливо намагаються отримати незаконний доступ до закордонних наукових і технічних розробок», - каже представник Міністерства енергетики США. 

США вважають, що Китай вже протягом тривалого часу займається «науковим та економічним шпигунством».

Читайте також: Китай ввів санкції щодо офіційних осіб США

Раніше повідомлялося, що відносини між США та Китаєм вступають у небезпечний період