UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай та Росія забули про запуски ракет КНДР, але закликали Радбез ООН скасувати ключові санкції

Проєкт резолюції передбачає зняття заборони імпорту.

Китай і Росія закликають Раду Безпеки ООН скасувати цілу низку санкцій проти Північної Кореї - від експорту морепродуктів та текстилю до обмеження імпорту нафтопродуктів та заборони на роботу громадян країни за кордоном та відправлення зароблених коштів додому.

У проєкті резолюції, поширеному серед членів Ради, пише Associated Press, наголошуються економічні труднощі в Північній Кореї і йдеться, що ці та інші санкції мають бути скасовані "з метою підвищення рівня життя цивільного населення".

Рада Безпеки спочатку ввела санкції проти Північної Кореї після її першого ядерного випробування у 2006 році та посилювала їх у відповідь на подальші ядерні випробування та все більш досконалу програму балістичних ракет. Колишній посол ООН Нікі Гейлі заявила у 2018 році, що санкції відрізали весь північнокорейський експорт та 90% торгівлі, а також розпустили цілу групу робітників, яких Північна Корея відправляла за кордон, щоб заробити тверду валюту.

19 жовтня Північна Корея запустила з підводного човна нещодавно розроблену балістичну ракету в рамках п'ятого раунду випробувань зброї за останні тижні, всі з яких порушили заборони ООН. Це було перше підводне випробування Північної Кореї з жовтня 2019 року та найгучніше випробування з моменту вступу на посаду президента Джо Байдена у січні.

У китайсько-російському проєкті резолюції не згадуються ракетні випробування. Натомість у ньому наголошується, що КНДР утримується від проведення ядерних випробувань з вересня 2017 року, дотримується мораторію на подальші ядерні випробування та випробувальні пуски ракет середньої та міжконтинентальної дальності з 21 квітня 2018 року, а також вживає додаткових заходів щодо денуклеаризації.

У запропонованій резолюції наголошується "необхідність поважати законні інтереси безпеки КНДР та забезпечувати добробут, гідність та права людей у КНДР", використовуючи ініціали офіційної назви Північної Кореї - Корейська Народно-Демократична Республіка. У ній йдеться, що резолюції ООН "не призначені для того, щоб мати негативні гуманітарні наслідки", і зазначається "серйозний вплив санкцій та пандемії COVID-19" на країну.

Північна Корея намагається впоратися з різким зростанням цін на товари та нестачею ліків та інших предметів першої необхідності, що прискорило поширення захворювань, що передаються через воду, таких як черевний тиф. У країні досі не зареєстровано жодного випадку захворювання на коронавірус, хоча експерти ставлять під сумнів її бездоганну репутацію.

Читайте також: Кім Чен Ин закликав до нарощування військового потенціалу країни для протидії «ворожим діям США»

Китайсько-російський проєкт закликає всі країни-члени ООН активізувати свої зусилля з надання гуманітарної допомоги, "включаючи, але не обмежуючись, продовольством, добривами та медикаментами", а також надати товари, матеріали, технології та фінансові послуги, необхідні Північній Кореї для боротьби з COVID-19, поліпшення умов життя та розвитку економіки.

Проєкт резолюції передбачає зняття заборони на імпорт Північною Кореєю деяких видів промислового обладнання та транспортних засобів, що використовуються для створення інфраструктури, які не можуть бути переспрямовані на ядерну та балістичну ракетну програму країни.

Читайте також: Кім Чен Ин закликав до нарощування військового потенціалу країни для протидії «ворожим діям США»

Військово-політична напруга в Азії загрожує глобальній безпеці. Детальніше читайте в статті Сергія Корсунського "Чи буде у світі нова велика війна, і де вона може розпочатися".