UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай демонструє свій тоталітаризм на Заході — The Telegraph

Західні демократії повинні реагувати на загрози, які становить Пекін.

Зараз Пекін все частіше намагається перенести свій тоталітаризм на Захід. Нещодавні випадки передбачуваного шпигунства, кібератаки на парламент і виборчу комісію, переслідування і погрози на адресу критиків Комуністичної партії Китаю (КПК) у Британії та інших демократичних країнах — це лише верхівка айсберга. КПК веде безперервний наступ на свободи громадян в рамках своєї кампанії транснаціональних репресій, повідомляє The Telegraph.

Діаспорні громади — гонконгці, уйгури, тибетці та китайські дисиденти — є основними мішенями цієї кампанії. Очевидною метою такої тактики є примусити замовкнути інакомислення навіть за кордоном за допомогою залякування.

Пекін загрожує не лише відомим дисидентам, але й звичайним китайським та гонконгським студентам у західних університетах, йдеться у звіті, опублікованому цього тижня Amnesty International. З'являється все більше свідчень того, що Економічні та торгові офіси Гонконгу (HKETO) стають центрами транснаціональних репресій. Ці офіси, створені за часів автономії Гонконгу, функціонують як посольства міста, але тепер, коли ця автономія розвалена, і вони, схоже, є просто осередком пропаганди та репресій КПК, їхній статус має бути переглянутий.

"Західні демократії починають усвідомлювати загрози, які несе Пекін", — повідомляє газета.

Читайте також: Китай і Росія: економічна "дружба", яка може сколихнути світ — FT

Нагадаємо, що Велика Британія викликала посла Китаю, щоб заявити, що шпигунство й кібератаки неприйнятні на території Сполученого Королівства, після того, як трьом чоловікам були пред'явлені звинувачення у шпигунстві на користь Гонконгу. Згідно зі звинуваченнями, троє чоловіків погодилися здійснювати збір інформації та стеження в Британії.