UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кім Чен Ин пригрозив ядерною відповіддю в разі зазіхання на суверенітет КНДР

Північнокорейський лідер розкритикував президента Південної Кореї.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що його країна без вагань застосує всі наявні наступальні сили, включаючи ядерну зброю, якщо "ворог" спробує зазіхнути  на суверенітет КНДР. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: У КНДР назвали американську допомогу Україні "неймовірною помилкою"

Кім розкритикував президента Південної Кореї Юн Сок Йоля за погрози “кінцем північнокорейського режиму”, заявивши, що цей коментар показав, “яка сторона руйнує регіональну безпеку й мир”.

Кім заявив, що Юн “вихвалявся непереборною протидією військових сил на порозі держави, яка володіє ядерною зброєю, і це було великою іронією, яка викликала підозру в тому, що він ненормальна людина”.

“Він стверджував, що “якщо” ворог, охоплений крайньою дурістю і безрозсудністю, спробує застосувати збройні сили, зазіхаючи на суверенітет КНДР ... КНДР без вагань застосує всі наступальні сили, якими вона володіє, включаючи ядерну зброю”, - написали північнокорейські ЗМІ про слова Кіма.

Лідер КНДР зробив ці коментарі на тренувальній базі підрозділів спеціального призначення в середу, 2 жовтня.

У вівторок, 1 жовтня, Південна Корея відзначила щорічний день збройних сил військовим парадом з демонстрацією своєї найпотужнішої балістичної ракети, здатної знищити підземні бункери КНДР. У своїй промові Юн застеріг Пхеньян від застосування ядерної зброї, заявивши, що це викличе “рішучу відповідь” з боку Південної Кореї й США, та додав, що це призведе до “кінця північнокорейського режиму”.

Читайте також: США, Південна Корея та Японія посилять співпрацю в боротьбі з незаконною кібердіяльністю КНДР

Північна Корея десятиліттями розвиває свою програму ядерної зброї і, як вважається, має достатньо матеріалів для створення десятків таких боєголовок. Країна провела шість підземних ядерних випробувань.

Очікується, що КНДР спробує ще більше нагнітати напруженість провокаційними випробуваннями зброї напередодні виборів у США, щоб збільшити свої важелі впливу в майбутній взаємодії з новою американською адміністрацією. Пхеньян, імовірно, вважає, що розширений ядерний арсенал допоможе отримати більші поступки з боку Штатів, такі як значне послаблення санкцій.