UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кім Чен Ин хоче прискорити перетворення КНДР на “ядерну наддержаву”

Північнокорейський лідер також знову розкритикував Сеул та Вашингтон.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що його країна прискорить кроки до того, щоб стати військовою наддержавою з ядерною зброєю. Також він не виключив використання ядерної зброї в разі “ворожого нападу” на КНДР, повідомляє Reuters.

Читайте також: КНДР постачає Росії близько трьох мільйонів снарядів на рік - половину того, чим Росія б'є по Україні

Північнокорейський лідер вдруге за тиждень у своїх заявах згадав президента Південної Кореї Юн Сок Йоля, звинувативши Сеул у змові з Вашингтоном для дестабілізації регіону. Зокрема, Кім знову розкритикував коментарі Юна щодо “кінця північнокорейського режиму”.

“Чесно кажучи, у нас немає жодного наміру нападати на Південну Корею. Кожного разу, коли я заявляв про нашу позицію щодо застосування військової сили, я чітко і послідовно використовував застереження “якщо”, - сказав лідер КНДР.

“Якщо вороги спробують застосувати силу проти нашої країни, військові КНДР без вагань застосують всю наступальну міць. Це не виключає застосування ядерної зброї. Наші кроки до того, щоб стати військовою наддержавою і ядерною державою, будуть прискорюватися”, - додав він.

Минулого тижня Південна Корея відзначила щорічний день збройних сил військовим парадом з демонстрацією своєї найпотужнішої балістичної ракети, здатної знищити підземні бункери КНДР. У своїй промові Юн застеріг Пхеньян від застосування ядерної зброї, заявивши, що це викличе “рішучу відповідь” з боку Південної Кореї й США, та додав, що це призведе до “кінця північнокорейського режиму”.

Кім зробив нові заяви в понеділок, 7 жовтня, коли Верховні народні збори КНДР мали зібратися для обговорення поправок до конституції країни. Втім, північнокорейські ЗМІ поки нічого не повідомляли про засідання.

За сесією уважно стежать через імовірність того, що КНДР схвалить поправки, які відображатимуть заяву Кіма про “неможливість об'єднання” й те, що Південна Корея є “головним ворогом” Пхеньяна.

Такий крок формалізував би відхід Кіма від десятиліттями підтримуваних обома країнами мети національного об'єднання і спроб поліпшити відносини.

В окремому повідомленні ЗМІ КНДР також написали, що Кім надіслав привітання з днем народження російському диктатору Владіміру Путіну, назвавши його своїм “найближчим товаришем” і заявивши, що “стратегічні відносини й співпраця” між двома країнами будуть підняті на новий рівень.

Читайте також: Лідери Китаю та КНДР заявили про наміри посилити співпрацю

Північна Корея десятиліттями розвиває свою програму ядерної зброї і, як вважається, має достатньо матеріалів для створення десятків таких боєголовок. Країна провела шість підземних ядерних випробувань.

Очікується, що КНДР спробує ще більше нагнітати напруженість провокаційними випробуваннями зброї напередодні виборів у США, щоб збільшити свої важелі впливу в майбутній взаємодії з новою американською адміністрацією. Пхеньян, імовірно, вважає, що розширений ядерний арсенал допоможе отримати більші поступки з боку Штатів, такі як значне послаблення санкцій.