UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кількість росіян, бажаючих емігрувати до США, сягнула рекордної позначки

Подібна тенденція простежується серед бажаючих виїхати до ЄС та Ізраїлю.

Цього року заявки на лотерею грін-кард (право на постійне проживання в США) подала рекордна кількість росіян - 265 тис, хоча для них виділена квота тільки близько 4 тис чоловік. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані Державного департаменту США.

Також дані Держдепартаменту показують, що майже 250 тис росіян в минулому році отримали візи, що дозволяють їм працювати або вчитися в США тимчасово, що вдвічі більше, ніж десять років тому. Слід зазначити, що з того часу населення Росії не збільшилося, а зменшилось.

Ще близько 3,6 тис росіян торік отримали дозвіл на постійне проживання в США, з них 56 отримали такий дозвіл після того, як інвестували у створення бізнесу з новими робочими місцями в США мінімум 500 тисяч доларів.

Марина Фуксман, імміграційний юрист із Нью-Йорка, яка приїхала до США з колишнього Радянського Союзу, зазначає, що серед тих, хто збирається в США, найбільше росіян із наукових кіл або зайнятих у таких секторах як високі технології, банківська справа і право.

Марина Фуксман вказує на те, що її клієнти бояться відкрито говорити про свою зацікавленість в імміграції.

"Коли ви говорите з ними по скайпу, то вони завжди дуже обережні, говорять, що в них немає жодних проблем, і вони просто цікавляться. Коли ж ви зустрічаєтесь з ними віч-на віч, то все інакше ", - розповідає вона.

Посилення міжнародної ізоляції Росії, утиски Путіним політичної опозиції та ЗМІ також впливають на міграційний процес.

"Політика Кремля змушує освічений клас вибирати: або перебувати під прапором країни, яка воює із Заходом, або ж її залишити", - зазначає Олександр Морозов, московський політолог, який нещодавно переїхав до Німеччини.

Також варто зазначити, що минулого року вид на проживання в ЄС та Швейцарії отримали приблизно 75,3 тисяч росіян, що на 25% більше в порівнянні з 2010 роком. Серед пріоритетів: Великобританія, Німеччина, Іспанія. Крім того, за останні 5 років на 30% зросло число звернень росіян за отриманням громадянства Ізраїлю.

Читайте також: Більшість росіян готуються до затяжної економічної кризи

Нагадаємо, що згідно із нещодавнім опитуванням незалежної соціологічної організації "Левада-центр", 71 % опитаних сказали, що США відіграють "негативну роль у світі", в порівнянні з 50% показником дворічної давності.

Нещодавно було опубліковано результати соціологічного дослідження ВЦИОМ, згідно з яким 48% росіян вважають загрозу збройної агресії проти РФ реальною. Протилежної думки дотримуються 43% опитаних. Серед тих 48%, хто вірить в можливість нападу на РФ, більшість схиляється до думки, що цього слід очікувати від США − 53%. 10% побоюються агресії з боку України, 6% − "Ісламської держави". На четвертому місці – блок НАТО, агресію, з боку якого вважають можливою 5% росіян.