Ситуація у Венесуелі залишається важкою, що позбавляє громадян країни не тільки базової безпеки, але і засобів до існування. Це спонукає венесуельців залишати країну, тому до кінця поточного року кількість біженців може скласти 5 мільйонів людей. Про це під час відкриття зустрічі Міжнародної контактної групи щодо Венесуели в Кості-Риці сказала Високий представник ЄС Федеріка Могеріні.
"З гуманітарної точки зору, мають бути переглянуті дані ООН, які були оприлюднені місяць тому і вказували, що 7 мільйонів людей, включаючи 3,2 мільйона дітей потребують гуманітарної допомоги. На сьогодні ці дані, ймовірно, застаріли, в результаті драматичного погіршення ситуації внаслідок переривання постачання води і електрики в багатьох районах країни", - сказала вона, додавши, що щодня Венесуели залишають 5 тисяч осіб.
"І до кінця року, як очікується, кількість біженців з Венесуели і емігрантів досягне 5 мільйонів людей", - підкреслила Могерини.
Венесуела стикається з гострою нестачею медикаментів і продовольства, масовими порушеннями прав людини, гіперінфляцією, політичними переслідуваннями, корупцією і насильством. Рівень бідності сягнув 87% населення. Середня зарплата у Венесуелі становить близько 12 доларів, при цьому півторалітрова пляшка води коштує долар.
30 квітня лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив про початок операції "Свобода" з повалення президента Ніколаса Мадуро. Спроба повалити диктатора провалилася через недостатню підтримку з боку венесуельських військових, вважає опозиція. Гуайдо згодом дав зрозуміти, що відкритий до пропозиції з боку США про початок військової інтервенції до Венесуели. Адміністрація Трампа, в свою чергу, повідомляла, що всі варіанти знаходяться на столі, і деякі високопоставлені чиновники в Пентагоні виступали за військову інтервенцію.
Політична криза у Венесуелі загострилася після того, як Хуан Гуайдо, який очолює опозиційні Національні збори, оголосив себе тимчасовим президентом у січні. США першими визнали його легітимним главою держави. Майже 50 країн підтримали рішення Сполучених Штатів.
Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Андрія Каракуца "Траєкторія Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".