UA / RU
Підтримати ZN.ua

Киянки організували службу допомоги з підготовки скарг до ЄСПЛ постраждалим від звірств російських окупантів

Служба фінансується за рахунок власних коштів її авторок.

Службу допомоги постраждалим від російської агресії у підготовці звернень до Європейського суду з прав людини створили киянки Юлія Полякова та її бізнес-партнерка Ольга Гужик. Ініціативу назвали WE ARE FROM UKRAINE.

Як пояснила пані Юлія, відповідаючи на запитання ZN.UA, ідея ініціативи в тому, щоб допомогти потерпілим від російської агресії українцям подати скарги до ЄСПЛ у строк та з дотриманням усіх правил.

За словами співрозмовниці ZN.UA, підштовхнули до створення такого проектустрашні події у Бучі та Ірпені. Вона з партнеркою з бізнесу вирішила створити службу психологічної та юридичної допомоги жінкам та дітям, які постраждали від наруг російських окупантів. Потім зосередилися на наданні допомоги у підготовці скарг до ЄСПЛ. Свою допомогу у підготовці документів запропонувала правознавець Олександра Стешенка. Зараз у проекті беруть участь понад 50 юристів, у роботі — понад 100 скарг до Європейського суду з прав людини.

У якому разі має сенс подавати скаргу до ЄСПЛ?

Ось як відповіла на це запитання Олександра Стешенка:

“Якщо ви постраждали від російської агресії, ініціатива WE ARE FROM UKRAINE може допомогти зі зверненням до Європейського суду з прав людини.

Метою подання скарги до Європейського суду з прав людини, серед іншого, є отримання постраждалою особою грошової компенсації.

Перспективи позитивного розгляду заяви Європейським судом з прав людини є у таких випадках:

До чого слід бути готовими, якщо ви подаєте заяву до Європейського суду з прав людини?

Розгляд такого виду справ у Європейському суді з прав людини триває довго. Не варто очікувати на швидкий результат.

Чи потрібно платити якісь гроші?

Європейський суд з прав людини розглядає скарги безоплатно. Не треба сплачувати жодних судових зборів. При зверненні за допомогою юристів WE ARE FROM UKRAINE постраждалі не сплачують за їхні послуги.

Але за чий рахунок фінансується діяльність ініціативи?

Частково робота юристів фінансується та підтримується за рахунок власних коштів засновників ініціативи WE ARE FROM UKRAINE. Також успішний розгляд справи відкриває можливості для юриста стягнути вартість його послуг із держави-агресора.

Від постраждалих вимагається твердість намірів та послідовність у їх реалізації: треба бути у зв'язку з юристом та співпрацювати з ним, допомагаючи йому зібрати необхідні докази. З юристом (юристами) необхідно укласти договір.

За загальним правилом, на звернення до Європейського суду з прав людини є лише 4 місяці з дати, коли відбулося порушення прав людини. Тому не варто зволікати. На підготовку заяви та збирання доказів юристам потрібен час.

Заявку можна подати за посиланням, яке є на сторінці WE ARE FROM UKRAINE у Фейсбуці.

Або скористайтесь QR-кодом на фото:


Але ж РФ ігнорує рішення ЄСПЛ - на що сподіватися тим, чиї скарги суд задовольнить?

За словами Олександри Стешенка, РФ справді не планує виконувати рішення ЄСПЛ. Проте ситуація у самій Росії може змінитися, а рішення, прийняті ЄСПЛ, немає терміну давності. Якщо РФ знову вирішить повернутися до Ради Європи, їй доведеться спершу виконати всі рішення, ухвалені Судом проти неї. Також можливе розроблення механізмів примусового виконання рішень ЄСПЛ шляхом акумуляції вилучених російських активів у спеціальних фондах.