Більше третини кібератак на Японію в 2018 році здійснювалися з території Росії і Китаю. Про це повідомило агентство Kyodo з посиланням на інформацію японської поліції.
За даними поліції, в минулому році щодня здійснювали в середньому 2 752,8 спроб несанкціонованого доступу. Атаки були підтверджені і зафіксовані системами безпеки. З території Росії проходило 20,8% кібератак, ще 14,8% ― з Китаю.
Повідомляється, що в 2018 році 126 тисяч 815 осіб, постраждалих від кібератак, звернулися в поліцію. Через кіберзлочини в Японії завели більше 9 тисяч кримінальних справ.
В Європейському Союзі у лютому почали розробляти санкції за кібератаки. Цей крок відбувається на тлі зростаючої тривоги щодо китайської і російської діяльності в кіберпросторі. Згідно з документом ЄС, до кримінально караних злочинів належать крадіжка грошових коштів, серйозні витоки даних, перехоплення даних, широкомасштабна крадіжка інтелектуальної власності, атаки на критично важливу інфраструктуру, крадіжка секретної інформації, атаки на інформаційні системи, що використовуються для виборів, злом комерційно важливих даних.
Пропоновані заходи у відповідь включають заборону на поїздки і заморожування активів для компаній. Подібно до санкцій США, європейські заходи можуть застосовуватися у всьому світі, навіть якщо компанія не володіє активами всередині ЄС.
Раніше шістьом громадянам Росії і двом казахстанцям влада США заочно пред'явила обвинувачення у кіберзлочинах за 13 пунктами. Їм інкримінують злом комп'ютерних систем, крадіжку особистих даних і відмивання грошей.