UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хусити заявили, що й далі атакуватимуть кораблі в Червоному морі

Організація назвала удари США тероризмом.

Речник єменських хуситів Мохаммед Абдулсалам у п’ятницю вранці, після ударів США по позиціях організації в Ємені заявив, що група продовжуватиме атакувати кораблі в Червоному морі, які прямують до Ізраїлю, пише The Guardian.

Він назвав удари Великої Британії та США «варварською, терористичною та є навмисною і невиправданою агресією».

«Ці удари ще раз підтверджують, що саме вони спрямовують агресію проти Палестини. Вони захищають  ізраїльський тероризм, тому що це тероризм, і Ізраїль є його частиною. Те, що вони зробила, було відвертим і невиправданим нападом», - написав він в Х.

Читайте також: США та Британія випустили понад 100 снарядів по об'єктах єменських хуситів. Куди влучили ракети?

Речник міністерства закордонних справ Ірану Насер Канаані виступив із заявою, в якій йдеться про те, що країна рішуче засуджує напад США та Великої Британії  на єменських хуситів.

«Ми вважаємо це явним порушенням суверенітету та територіальної цілісності Ємену, а також порушенням міжнародних законів, правил і прав», - заявив він.

Сполучені Штати та Великобританія завдали ударів по «понад 60 цілям на 16 базах підтримуваних Іраном хуситів на території Ємену, включаючи вузли командування та управління, склади боєприпасів, пускові системи, виробничі об’єкти та радіолокаційні системи ППО».

Президент США Джо Байден заявив, що удари «є чітким сигналом того, що Сполучені Штати та наші партнери не потерплять нападів на наш персонал або дозволять ворожим особам поставити під загрозу свободу судноплавства на одному з найважливіших комерційних маршрутів у світі».

Читайте також: Напруга в Червоному морі зростає: Іран захопив грецький танкер

Згідно із заявою Білого Дому, до удару були залучені уряди десяти країн – Австралії, Бахрейну, Канади, Данії, Німеччини, Нідерландів, Нової Зеландії, Республіки Корея, Великобританії та Сполучених Штатів.

Напади хуситів останніми тижнями серйозно порушили судноплавство Червоним морем та Суецьким каналом, яким проходить близько 15% світового морського транспорту. Понад 50 країн постраждали від 27 атак на міжнародне комерційне судноплавство. Екіпажі з понад 20 країн зазнавали погроз або були взяті в заручники під час актів піратства. Понад 2000 кораблів були змушені відхилити свій курс на тисячі миль, щоб уникнути Червоного моря, що може спричинити тижні затримок у термінах доставки продуктів. А 9 січня хусити здійснили найбільшу на сьогодні атаку, націливши її безпосередньо на американські кораблі.