UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кемерон під час візиту до США зустрінеться з Блінкеном і Трампом: теми переговорів 

Також глава МЗС Британії закликатиме Конгрес США підтримати допомогу Україні.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон зустрінеться з державним секретарем США Ентоні Блінкеном у вівторок, 9 квітня, під час візиту до Штатів. Також він буде закликати американських законодавців у Конгресі схвалити пакет допомоги Україні. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Велика Британії і Франція хочуть збільшити поставки боєприпасів, дронів і ППО для України

Перед переговорами з Блінкеном Кемерон зустрінеться з колишнім президентом США республіканцем Дональдом Трампом у Флориді. Речник британського МЗС не повідомив, що саме обговорюватимуть Кемерон і Трамп — кандидат від Республіканської партії на президентських виборах у США проти чинного президента-демократа Джо Байдена. За словами представника відомства, це "стандартна практика" взаємодії з опозиційним кандидатом.

Минулого тижня Кемерон повідомляв, що зустрінеться зі спікером Палати представників республіканцем Майком Джонсоном і закликатиме його ухвалити пакет військової допомоги Україні на 60 мільярдів доларів.

"Успіх України і поразка (глави Кремля Владіміра — ред.) Путіна є життєво важливими для американської та європейської безпеки. Альтернатива лише заохотить Путіна до подальших спроб перекроїти європейські кордони силою і буде чітко почута в Пекіні, Тегерані та Північній Кореї", - сказав Кемерон.

Глава МЗС Британії зустрінеться з лідерами Конгресу як від Республіканської, так і від Демократичної партій.

Британія залишається потужним союзником України з моменту повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, але Кемерон підкреслить, що саме допомога Києву з боку США є ключовою.

Під час поїздки він також наголосить на важливості посилення економічного тиску на Росію і на необхідності надання Україні військової та гуманітарної підтримки для утримання лінії фронту цього року та переходу в наступ у 2025 році.

Крім цього, Кемерон обговорить війну в Секторі Гази.

Читайте також: «Якщо Україна програє, ми всі програємо»: у Британії та Франції заявили про оновлення «Антанти»

Раніше повідомлялося, що схвалення законопроєкту з допомогою Україні, Ізраїлю та іншим союзникам США застрягло у Конгресі. Сенат після тривалої затримки схвалив документ, але законопроєкт повинні підтримати обидві палати Конгресу, щоб президент Штатів зміг підписати його як закон. 

Втім, противники надання підтримки Україні в межах Республіканської партії є потужною фракцією в Палаті представників, де республіканці мають вузьку більшість. 

Про перспективи допомоги Києву від Штатів розповідав Олександр Хара у статті "Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі".