UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кемерон назвав вбивство солдата у Лондоні атакою на Британію і зрадою ісламу

Великобританію лихоманить після звірячої розправи над військовим у Вулвічі. Зафіксовано вже два напади на мечеті, солдатам спочатку заборонили носити форму, але потім знову дозволили.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав вбивство військовослужбовця в Лондоні атакою на країну і зрадою цінностей ісламу.

"Це була не просто атака на Британію і на спосіб життя британців. Це також було зрадою ісламу і мусульманських громад, які так багато дали нашій країні", - заявив він.

"Все, що сталося вчора у Вулвічі, викликає почуття відрази у всіх нас. Люди, які це зробили, намагалися нас розділити. Вони повинні знати: подібна подія лише об'єднає нас і зробить нас сильнішими", - зазначив прем'єр. Він додав, що королівство буде продовжувати рішуче боротися з екстремізмом і тероризмом.

Кемерон повідомив, що в даний час поліцейські і спецслужби проводять розслідування у зв'язку із вбивством військового.

Тим часом у Лондоні посилена охорона мечетей. За даними місцевих ЗМІ, на вулиці британської столиці додатково виведені 1,2 тисячі поліцейських.

Увечері в середу після повідомлень про НП вже відбулося два напади на мечеті. В Ессексі 43-річний чоловік увірвався в мечеть міста Брейнтрі з ножем і спробував підпалити її. Зловмисник заарештований, ніхто не постраждав. У графстві Кент інший чоловік спробував пошкодити будівлю мечеті міста Гілігем. Представники поліції повідомили, що його затримано.

- Кадри з Лондона: терористів, жорстоко вбили ветерана, до приїзду поліції стримувала жінка (ВІДЕО)

Підвищені заходи безпеки введені навколо військових казарм у Великобританії. Перед входом до казарм в лондонському районі Woolwich, де служив вбитий солдат, пости зайняли озброєні автоматами солдати.

В ніч після вбивства була випущена заборона для військовослужбовців на носіння форми, однак за підсумками екстреної наради з контртерористичного плану "Кобра", яка пройшла під особистим керівництвом Кемерона, розпорядження було скасовано. Під час наради Кемерон заявив, що найкращий спосіб протистояти терору - "жити звичайним життям".

Стало також відомо, що нападники у Вулвічі були на замітці у спецслужб Британії. Як повідомиило Бі-бі-сі джерело в уряді, підозрювані (за непідтвердженими даними, це двоє мешканців Британії нігерійського походження) раніше вже потрапляли в поле зору правоохоронних служб.

Нагадаємо, один із підозрюваних - імовірно, 28-річний Майкл Адеболаджо, який народився у родині християн, але у підлітковому віці прийняв іслам.

Зараз обидва знаходяться у лікарні під охороною поліції.

За словами очевидців, 22 травня двоє темношкірих молодих людей, озброєних пістолетом і ножами, напали на перехожого, який виявився військовослужбовцем. На ньому була футболка з гаслом, що закликає допомогти ветеранам: "Підтримаємо героїв".

Жорстоко розправившись з солдатом, вбивці вимагали від одного з перехожих зняти їхню заяву на камери мобільних телефонів.

На записі, зробленому очевидцем трагедії, один із нападників кричить: "Ми клянемося всемогутнім Аллахом, що ми ніколи не припинимо битися з вами!" і пояснює свій вчинок помстою тим, хто воює з мусульманами.

Він вибачився перед жінками, які опинилися поруч з місцем теракту. "Я прошу у вас пробачення, але в нашій країні жінки змушені бачити таке постійно", - сказав бандит, тримаючи в руці закривавлений ніж.

Про те, чим займалися затримані, поки немає достовірних відомостей. Однак, за даними газети Independent, Адеболаджо раніше був близький до забороненого у Великобританії ісламістського угруповання "Аль-Мухаджірун", де його звали Муджахід. !zn

Читайте також:

Терористична атака в Лондоні: посеред вулиці з криками "Аллах акбар!" вбили військового

Французький письменник застрелився перед вівтарем Собору Паризької Богоматері

Нинішній рік поб'є рекорди за кількістю споруджуваних мечетей в Європейському союзі