UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кемерон хоче провести референдум щодо членства Великобританії у ЄС вже в 2016 році - Guardian

Законопроект буде офіційно представлено в британській Палаті громад в кінці травня

Незабаром після свого переобрання на пост прем'єр-міністра Великобританії Девід Кемерон форсує просування законопроекту про референдум щодо виходу Британії з ЄС і таким чином приступає до виконання передвиборчих обіцянок.

Парламентський законопроект про референдум буде згаданий в тронній промові королеви 27 травня. Після цього в британському парламенті почнуться дебати за партійними програмам, спрямовані на втілення основних пунктів королівської промови, які зазвичай тривають близько п'яти днів і завершуються формальним голосуванням.

Урядові джерела вказують на ключові фактори, які можуть прискорити темпи проведення референдуму. Несподівана впевнена перемога консерваторів і швидке подання законопроекту до парламенту дозволяє очікувати прийняття закону вже в цьому році, якщо законопроект буде схвалено Палатою Лордів - повідомляє The Guardian.

Конвенція Солсбері припускає, що Верхня палата британського парламенту не перешкоджає прийняттю урядових законопроектів. Якщо ж Палата Лордів вважатиме за потрібне діяти всупереч цієї конвенції, то процедура прийняття закону затягнеться. Тоді, ймовірно, законопроект буде прийнятий через рік після другого читання в Палаті громад. Таким чином, референдум може відбутися вже в липні або після літньої перерви у вересні 2016.

Девід Кемерон вважає, що британське суспільство хотіло б прискорити процес проведення референдуму.

Уряд очікує, що переговори призведуть до розробки юридично обов'язкового протоколу, націленого на виконання вимог Великої Британії. Але лідери ЄС заявили, що вони готові тільки переглянути Лісабонський договір, якщо Велика Британія проголосує на референдумі за вихід з ЄС.

Вимоги Британії стосуються ухилення від історичного наміру Європи викувати тісніший союз народів Європи; створення гарантії того, що зміни єдиного ринку не можуть бути накладено на не-членів єврозони в єврозоні; ускладнення доступу до робітничих та неробітничих пільг для мігрантів у ЄС; надання більших прав національним парламентам для блокування законодавства ЄС

Деякі джерела вважають, що дання ініціатива націлена на те, щоб змусити країни ЄС рахуватися з новим урядом Великобританії.

Ця ініціатива також дає Кемерону можливість бать більш рішучим у переговорах з ЄС з приводу повторного призначення Девіда Лідінгтона на пост міністра у справах Європи в Міністерстві закордонних справ і у справах Співдружності, який перебуває на цій посаді з 2010 року.

Також Кемерон хоче провести референдум якомога раніше, щоб уникнути політично небезпечних зіткнень, пов'язаних з французькими та німецькими виборами в 2017 році.

Після перемоги Консервативної партії на загальних парламентських виборах у Великобританії Девід Кемерон був повторно призначений на пост Прем'єр-міністра з можливістю одноосібно формувати уряд.