Революційний лідер і колишній голова Державної Ради Куби 3 привітав "шановного товариша" Алексіса Ціпраса з перемогою над Заходом.
Як повідомляє Rzeczpospolita, про це він написав у листі прем'єр-міністру Греції. В ньому 88-річний Кастро запевняє, що доля Греції не байдужа кубинцям, які вивчають стародавню філософію і мистецтво в школах. Він також відзначив "відвагу і рішучість" Ціпраса у боротьбі проти "зовнішньої агресії" і захисту грецької національної гордості і культури.
Кастро написав у листі, що Захід забув, що через рік після нападу Адольфа Гітлера на Польщу італійський диктатор Беніто Мусоліні наказав своєму війську вторгнутися в Грецію. Потім кубинський революціонер, пригадуючи Другу світову війну, перейшов до вихваляння російської армії, яка, на його думку, "завжди уникає війни, але ніколи не лишає агресії без відповіді". При цьому він не згадав ані про пакт "Рібентропа-Молотова" і поділ Польщі спільними силами Третього рейху і СРСР, ані про минулорічне вторгнення армії РФ в Україну і окупацію Криму.
Кастро також написав Ціпрасу, що пильно стежив за перебігом референдуму в Греції, дивлячись венесуельське телебачення.
Привітання грецькому прем'єр-міністру також прислали й інші соціалістичні лідери Латинської Америки. Зокрема, президент Аргентини Крістіна Фернандес де Кіршнер назвала референдум в Греції "перемогою демократії і гідності", лідер Болівії Ево Моралес написав Ціпрасу про "перемогу над європейським імперіалізмом", президент Венесуели Ніколас Мадуро назвав результати голосувань "тріумфом у боротьбі проти фінансового тероризму МВФ".
На референдумі 5 липня близько 61% греків висловилися проти умов угоди з міжнародними кредиторами країни. Після референдуму МВФ відмовився від подальшого фінансування Греції. Попри це, голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер висловився за збереження членства Греції в єврозоні.
"Ніхто не повинен прагнути викинути греків" з єврозони, заявив він, виступаючи в Європарламенті в Страсбурзі у вівторок, 7 липня.
Юнкер також закликав прем'єр-міністра Греції Алексіса Ципраса надати роз'яснення у зв'язку з проведеним референдумом. Він поважає волю грецького народу, але "хотів би зрозуміти" ситуацію.