UA / RU
Підтримати ZN.ua

Карабаський конфлікт: глави МЗС Вірменії та Азербайджану зустрілися на полях Генасамблеї ООН

Бойові дії актуалізували можливість втягнути Туреччину, основного союзника Азербайджану, і союзника Вірменії – Росію в більш широкий конфлікт.  

Міністри закордонних справ Вірменії та Азербайджану зустрілися в Нью-Йорку, це перші прямі переговори між двома сторонами після смертоносних зіткнень на кордоні цього місяця, пише Reuters.

Читайте також: Politico: Війна повертається в Нагірний Карабах, поки Росія зайнята Україною

Зустріч Арарата Мірзояна та Джейхуна Байрамова відбулась на полях Генасамблеї ООН, на запрошення держсекретаря США  Ентоні Блінкена. Її можна розцінювати як продовження спроб минулого тижня домовитися про припинення вогню.  Новий виток насильства на кордоні двох країн пов’язаний з десятирічною суперечкою між державами щодо території Нагірного Карабаху.

Читайте також: Вірменія розчарувалася в проросійському ОДКБ: у Радбезі критикують відсутність реакції на конфлікт з Азербайджаном

Бойові дії, в яких кожна сторона звинувачувала іншу, призвели до загибелі понад 170 солдатів, актуалізувалась можливість втягнути Туреччину, основного союзника Азербайджану, і союзника Вірменії – Росію в більш широкий конфлікт.  

Бої 12-14 вересня, були найбільшими за кількістю жертв після шеститижневої війни в 2020 році, в результаті якої загинули тисячі людей, а Азербайджан отримав значні територіальні здобутки в Нагірному Карабасі та навколо нього.

Нагадаємо, днями у Вірменії влаштували мітинг із вимогою вийти з ОДКБ та встановити співпрацю з НАТО.

Більш детально про те, які ризики несе для України військове зіткнення між Азербайджаном та Вірменією, читайте у відповідній статті оглядача відділу міжнародної політики DT.UA Володимира Кравченка.