UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канцлер ФРН вважає правильною свою політику щодо України

Олаф Шольц відкинув закиди лідерів опозиції за нерішучість щодо постачання важких озброєнь Києву і заявив, що приймає рішення в координації з союзниками Німеччини.

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув закиди лідерів опозиції в тому, що він виявляє нерішучість щодо постачання важких озброєнь Україні. "Я приймаю рішення швидко і в координації з нашими союзниками", - заявив він в інтерв'ю виданню Bild am Sonntag, яке побачить світ у неділю, 1 травня, повідомляє DW.

За словами Шольца, він не схвалює "зайву квапливість та поодинокі дії Німеччини". Наполягаючи на правильності обраного курсу, канцлер наголосив, що "не настільки полохливий, щоб подібні звинувачення (опозиції. - Ред.) справляли на нього надто сильне враження". Водночас він наголосив, що жорстка критика його рішень є цілком легітимною, оскільки це є "частиною демократії". "Опозиція кидає серйозний виклик. Для цього вона існує", - сказав Шольц.

Говорячи про кількість незадоволених його політикою жителів Німеччини, канцлер зазначив, що "на опитування думок слід звертати увагу, але не можна ставити свої дії в залежність від них, особливо в питаннях війни і миру це могло б стати вибухонебезпечним".

Напередодні прем'єр-міністр Баварії та голова опозиційного Християнсько-соціального союзу (ХСС) Маркус Зедер (Markus Söder) розкритикував позицію Шольца та правлячої коаліції щодо ситуації в Україні. Він звинуватив канцлера в нерішучості та спробі уникнути дискусії про постачання важких озброєнь Києву. "Це не відповідає претензіям на лідерство та тиску очікувань, які покладаються на ФРН як на найбільшу і сильну державу в Європі", - заявив Зедер.

Ще раніше позицію Шольця щодо України розкритикував голова опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц (Friedrich Merz). За його словами, своєю поведінкою канцлер ФРН ставить під загрозу згуртованість усієї європейської спільноти. Ми хочемо знати, яка зброя постачається Києву, зазначив лідер ХДС.

Читайте також: Російські кайдани уряду Олафа Шольца

Відповідно до соціологічного опитування, проведеного інститутом Insa на замовлення Bild am Sonntag, роботою голови німецького кабінету міністрів незадоволені 54% респондентів (32% задоволені). Це рекордно низький рівень підтримки Шольца з моменту його вступу на посаду і вперше, коли про своє невдоволення канцлером заявила більшість опитаних.