Міністр оборони Канади Джейсон Кенні заявив, що країнам Перської затоки слід прийняти більше біженців із Сирії. За його словами, питання з біженцями не може бути вирішене без участі регіональних країн, передає CTV.
"За винятком Лівану, Йорданії і Туреччини, які заслуговують великої подяки за їх гостинність... інші країни в регіоні роблять дуже мало або взагалі нічого, крім виділення гуманітарної фінансової допомоги... і вони кажуть, що не мають наміру змінювати свою політику", - сказав Кенні.
За його словами, необхідно надавати гуманитарною допомогу, вести кампанію проти ІДІЛ і боротися з незаконним перевезенням мігрантів.
"Спроби ввести безпольотну зону або дати мандат ООН на дії не мали і не будуть мати успіху в майбутньому, так як Росія застосувала право вето в Раді Безпеки ООН", - додав міністр оборони Канади.
Із початку цього року Середземне море вже перетнули понад 240 тисяч осіб. Мігранти добираються до берегів Італії і Греції, а звідти перебираються в інші європейські країни. Найбільше біженців в ЄС приймає Німеччина. Днями німецька влада заявила, що в цьому році зможуть прийняти до 800 тисяч шукачів притулку.
Раніше єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив, що з часів Другої світової війни світове співтовариство зіткнулося з важкою кризою біженців, і Європа зобов'язана внести свій внесок у його рішення.
У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.