UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канада закликала режим Лукашенка розпочати переговори з опозицією

Голова МЗС Канади обговорив ситуацію в Білорусі з Макеєм і Тихановською.

Міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань у вівторок, 1 вересня, провів телефонні розмови з главою МЗС Білорусі Володимиром Макеєм і кандидатом у президенти цієї країни Світланою Тихановською. Канадський дипломат обговорив зі співрозмовниками ситуацію в Білорусі і закликав режим Олександра Лукашенка розпочати переговори з опозицією.

Про свої розмови з Макеєм і Тихановською Шампань повідомив у Twitter.

«Я поговорив з Володимиром Макеєм і підтвердив стурбованість Канади щодо виборів і ситуації в Білорусі, а також закликав звільнити затриманих, в тому числі журналістів і представників опозиції», - написав канадський міністр.

А також додав, що запевнив Тихановську в готовності Канади підтримати білорусів і сприяти дотриманню прав людини в Білорусі.

Читайте також: «Вякнули з-під паркану»: Лукашенко про балтійські санкції

У Білорусі вже 24-й тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська - 10% голосів виборців.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі.  Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.

Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.

Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.

Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди «Ні війни, ні миру» в ZN. UA.