UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канада внесла "Газпром" і "Транснафту" у розширений список санкційний

Крім того, Канада ввела заборону на імпорт і експорт товарів з території Криму.

Канадський прем'єр-міністр Стівен Харпер заявив, що Канада ввела додаткові економічні санкції проти 14 російських юридичних і трьох фізичних осіб.

Як повідомила прес-служба канадського уряду, крім того, Канада ввела заборону на імпорт і експорт товарів з території Криму.

"Введення додаткових санкцій відносно Росії було ухвалено в координації з нашими партнерами", - наголошується в заяві прем'єра.

Харпер уточнив, що обмеження пов'язані з ситуацією на сході України, до якої, на думку Оттави, пряме відношення має Росія.

"Ми підтримуємо зусилля по дипломатичному вирішенню (конфлікту в Україні - ред.) і закликаємо Росію та її довірених осіб повністю виконувати мінські домовленості", - додав прем'єр-міністр Канади.

Згідно з повідомленням канадського МЗС, в розширений санкційний список увійшли російські компанії "Газпром", "Газпром нафта", "Сургутнафтогаз" і "Транснафта".

Крім того, до переліку внесено підприємства "Оборонпром", "Станкоінструмент", "Високоточні комплекси", "Хімкомпозит", "Об'єднана авіабудівна корпорація", "Тульський збройовий завод" і ВАТ "Сіріус". Санкції також торкнулися фонду "Маршал Капітал", "Євразійський союз молоді" (ЄСМ) і мотоклубу "Нічні вовки".

Що стосується фізичних осіб, у чорний список увійшли російський політолог Олександр Дугін, лідер ЄСМ Павло Каніщев та Андрій Коваленко (посада не вказана – ред.).

Таким чином, у санкционных списках Канади перебувають вже понад 200 російських підприємств, компаній та організацій, а також фізичних осіб, деякі з яких мають громадянство України.

Читайте також: Постанова ЄС про продовження санкцій проти Росії набула чинності

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений.

Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.

На даний момент список санкцій ЄС, за інформацією "Інтерфакс-Україна", включає в себе 151 людину і 37 компаній.

У відповідь на санкції Заходу Росія також ввела обмежувальні заходи: ввела заборону на поставки практично всієї харчової продукції із західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних до Росії громадян США та ЄС.

Звертаємо увагу, що "Дзеркало тижня. Україна" початок запуск проекту "Викрадення Європи", який присвячений питанням впливу антиросійських санкцій на країни Євросоюзу.