Канада синхронно зы США і Великою Британією запровадила нові санкції проти режиму Олександра Лукашенка. Про це рішення оголосив голова МЗС Канади Марк Гарно у понеділок, 9 серпня. Новий пакет приурочено до першої річниці сфальсифікованих президентських виборів у Білорусі, передає Reuters.
«З тих пір серйозні несправедливості, що здійснюються білоруським урядом щодо власного народу, не припиняються», - заявив міністр. За його словами, вжиті заходи повинні «чинити подальший тиск на керівництво Білорусі».
Обмеження накладені на страхові і фінансові інструменти білоруського уряду і державних банків, продукцію калійної і нафтопереробної промисловості.
У канадському списку санкцій - 72 фізичних та п'ять юридичних осіб.
Також нові санкції проти режиму Лукашенка запровадили США і Канада. У червні санкції розширив Євросоюз, включивши вдо санкційного списку 8 юридичних та 78 фізичних осіб, зокрема членів сім'ї диктатора, міністрів, суддів, армійське командування та інших силовиків.
У серпні минулого року в Білорусі спалахнули протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян. За цей час тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше п'ятеро протестувальників загинули. Десятки людей зникли безвісти.
Сім європейських держав, включаючи Україну, приєдналися до санкцій, які Європейський Союз ввів проти чиновників режиму Лукашенка. Крім України, санкції підтримали країни-кандидати в члени ЄС. Власні санкції вели США, Канада і Велика Британія.
Угон літака Ryanair з журналістом Романом Протасевичем на борту і продовження політичних репресій, інцидент з легкоатлеткою Христиною Тимановською на Олімпіаді в Токіо стали підставами для нових санкцій.
У відповідь Лукашенко почав використовувати нелегальних мігрантів в якості інструменту контрсанкцій. Детальніше - в статті Олексія Коваля «Лукашенко погрожує Європі нелегальними мігрантами» для читачів ZN.UA.