Канадські чиновники поділилися з урядом Індії доказами, включаючи повідомлення і номери телефонів, які, на їхню думку, пов'язують індійських агентів з убивством сикхського активіста, ще до того, як прем'єр-міністр Джастін Трюдо оприлюднив це звинувачення. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела.
За словами цих джерел, обмін інформацією відбувався через співробітників служб безпеки двох країн.
Деталі були надані за кілька днів до 18 вересня, коли Трюдо заявив членам канадського парламенту, що уряд має "достовірну" інформацію про причетність Індії до вбивства Хардіпа Сінгха Ніджара. Між представниками служб безпеки двох країн відбулося кілька обговорень.
Канадська влада також звернулася до деяких членів індійської діаспори в країні, які, на їхню думку, знають про вбивство.
У п'ятницю, 22 вересня, Трюдо заявив журналістам в Оттаві, що Канада вперше висунула звинувачення Індії "багато тижнів тому".
"Ми тут для того, щоб конструктивно працювати з Індією, і ми сподіваємося, що вони будуть взаємодіяти з нами, щоб ми могли дійти до суті цієї дуже серйозної справи", - сказав Трюдо.
Індія заперечує, що Канада офіційно ділилася будь-якою інформацією про вбивство Ніджара, громадянина Канади, якого Індія оголосила терористом. Він був смертельно поранений 18 червня біля сикхського храму в Сурреї, Британська Колумбія. Про жодні арешти не повідомлялося. Уряд прем'єр-міністра Нарендри Моді відкинув звинувачення в тому, що за вбивством стоїть Індія, як "абсурдне".
"Канада не надала жодної конкретної інформації щодо цієї справи ні тоді, ні до, ні після", - заявив у четвер, 21 вересня речник МЗС Індії Аріндам Багчі.
Він додав, що Індія готова "розглянути будь-яку конкретну інформацію, яка буде надана".
Безпрецедентна напруженість спалахнула між двома країнами після того, як Трюдо заявив, що Оттава розслідує потенційну причетність агентів індійського уряду до вбивства Хардіпа Сінгха Ніджара в Британській Колумбії у червні. Уряд прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді заперечує свою причетність.
Дві країни оголосили про висилку високопоставлених дипломатів і видали відповідні рекомендації щодо поїздок. Канада обговорила це питання з ключовими союзниками, такими як альянс з обміну розвідданими "П'ять очей", до якого входять США, Велика Британія, Австралія і Нова Зеландія.
Канада є домом для майже 800 тисяч сикхів, багато з яких живуть у Сурреї та Брамптоні, передмісті Торонто. Деякі канадські сикхи підтримують рух за незалежність Халістану, який прагне створити суверенну державу в північному індійському штаті Пенджаб. Уряд Індії засуджує цей рух і вже давно звинувачує Канаду в переховуванні “сикхських сепаратистів”, яких він назвав "халістанськими терористами і екстремістами", що "продовжують загрожувати суверенітету і територіальній цілісності Індії".