UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кадиров і Пригожин хочуть воювати далі, а частина російських урядовців прагне домовитися із Заходом — ISW

Незважаючи на недавні спростування від Пєскова, розкол в оточенні Путіна стає все більш помітним.  

Очевидно, що так звана спеціальна військова операція Росії в Україні йде не за планом, що спричиняє зростання напруги в Кремлі. Там активно шукають винних у поразках армії РФ і сперечаються про те, що робити далі. В оточенні Путіна сформувалося дві групи: одна хоче продовжувати війну, а інше прагне домовитися із Заходом, щоб зберегти власне майно за кордоном та послабити санкції. Про це у черговому звіті повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).  

Експерти зазначають, що головними прибічниками продовження бойових дій та спроб захопити Україну є глава Чечні Рамзан Кадиров та керівник ПВК «Вагнера» Євгєній Пригожин. Вони ймовірно, спробують досягти хоча б незначних територіальних успіхів у Донецькій області, щоб зберегти власну популярність і репутацію в націоналістичному та інформаційному просторі. 

Повідомляється, що 6-7 жовтня російські війська поступово просувалися навколо Бахмута та Авдіївки, скоріш за все за підтримки «вагнерівців» та «кадирівців». За інформацією українських чиновників, Пригожин направив близько тисячі своїх найманців для зміцнення позицій у Лисичанську, щоб забезпечити російські лінії фронту після провалу в Лимані.

В той же час, в оточенні Путіна сформувалася група урядовців, які виступають проти подальшої ескалації війни і навпаки хочуть досягти хоча б якогось миру із Заходом. В першу чергу, вони переймаються через власне майно та активи, які можуть остаточно втратити завдяки антиросійським санкціям. Проте позиція «антивоєнних» чиновників наразі є слабкою, бо вони поводяться обережно і не наважуються заявити про своє невдоволення Путіну. 

В ISW підкреслюють, що наразі розкол в оточенні кремлівського диктатора достеменно підтвердити неможливо, але судячи з останніх заяв самого Путіна та постійної критики на адресу військових, які керують діями армії РФ в Україні, ймовірність цього сценарію доволі висока. 

Читайте також: Один із представників найближчого оточення Путіна критикує його стратегію війни проти України — WP

Раніше колишній директор ЦРУ заявив, що будь-які дії Путіна в Україні зазнають провалу і не вплинуть на загальний підсумок війни.