UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз вирішив поки не зустрічатися з представниками уряду Грузії

У ЄС вирішили не мати жодних контактів на високому рівні з грузинськими урядовцями.

Посол ЄС у Грузії повідомив Павло Герчинський, що Євросоюз вирішив призупинити зустрічі з представниками грузинського уряду, пише «Ехо Кавказа» (проєкт «Радіо Свобода»). Такою є відповідь ЄС на антиєвропейські дії та риторики правлячої партії «Грузинська мрія».

«У червні цього року у нас була внутрішня дискусія з нашими державами-членами про те, яким має бути підхід до влади Грузії, яка, як ми вважаємо, недружня щодо Європейського Союзу. Крім того, ми обговорили, як нам слід підходити до антизахідного та антиєвропейського наративу, пропаганди та теорій змови, і вирішили не мати жодних контактів на високому рівні з нинішнім урядом Грузії», – зазначив Герчинський.

Він також додав, що Європейський Союз готовий працювати з тою владою Грузії, яка «готова вступити до ЄС». Також такий уряд має бути демократично обраний грузинським народом. 

Читайте також: У США пояснили скасування зустрічі між Байденом та прем’єром Грузії Кобахідзе

«Якщо Грузія стане однопартійною державою, країною, де заборонено політичну опозицію, де громадянському суспільству доведеться їхати на роботу за кордон, якщо основні права людини, не кажучи вже про права меншин, не будуть захищені, Грузія не зможе стати членом Євросоюзу – ні сьогодні, ні завтра, ні післязавтра», – додав Герчинський.

Водночас посол нагадав, що ЄС ґрунтується на певних цінностях, які не є предметом переговорів. Зокрема, це свобода, демократія, верховенство закону, права меншин.

«І ми щиро сподіваємось, що на виборах 26 жовтня грузинський народ обере новий уряд, який буде вірним цим цінностям», – сказав Герчинкий та закликав громадян Грузії до активної участі у майбутніх виборах.

Читайте також: Правляча партія "Грузинська мрія" на передвиборчих плакатах протиставила фото зруйнованої України "процвітаючій" Грузії

Раніше прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявляв, що уряд країни не відступить від своїх планів оголосити поза законом всю парламентську опозицію та заборонити діяльність ЛГБТК+, попри застереження Європейського Союзу. У своїй промові в вересні Кобахідзе розкритикував інформацію про те, що Брюссель планує скасувати угоду про безвізовий режим для громадян країни, якщо відступ від демократії та верховенства права триватиме.

Згодом спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі все ж таки підписав закони, що обмежують права ЛГБТ. У своїй заяві він називає їх такими, що «захищають найцінніше для людини — сім'ю та дітей».