UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз має бути готовим до бою - очільниця Міноборони Нідерландів

Кайса Оллонгрен зазначила, що ЄС має інвестувати у зміцнення своїх збройних сил.

На території Євросоюзу ніколи не було воєн, але щоб так залишалося й надалі країни Альянсу мають заново навчитися стримувати загрози, заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен. За її словами, Європа має бути готовою до бою.

«Жодна держава не може сама подолати сучасні загрози безпеці. Нам, європейцям, потрібно активізуватися, побудувати надійну європейську оборону та зміцнити нашу позицію як ключової опори в НАТО», – зазначила Оллонгрен під час виступу на конференції з безпеки в Берліні. 

Вона додала, що Європейський Союз завжди був мирним проєктом. Тобто війни велися поблизу ЄС, наприклад, на Балканах, але ніколи не на території Альянсу. Оллонгрен вважає, що  для країн, які зараз не входять до складу ЄС, членство в союзі є одночасно винагородою та обіцянкою миру та стабільності. 

Читайте також: Reuters: Деякі держави Євросоюзу виступають за пом’якшення заборони на реекспорт до РФ у новому пакеті санкцій

«Щоб так і залишилося, важливо діяти зараз. Європа повинна заново навчитися стримування. Ми повинні робити довгострокові структурні інвестиції у зміцнення наших збройних сил. Ми повинні бути готовими до бою», – додала міністерка оборони Нідерландів.

Нагадаємо, 30 листопада аналітичний центр ECFR (Європейська рада з міжнародних відносин) організував зустріч «Безперебійна підтримка: Що потрібно Україні від ЄС у довгій війні», на якій обговорювали зміну настроїв у Європі щодо війни в Україні (так звану «втому») та що з цим робити. Про те, як  змінилися настрої у Європі щодо України та що там кажуть про «втому», читайте за посиланням.

Наступного року на Європу очікує багато виборів і, відповідно, електоральних потрясінь. Політичний ландшафт західніше України може змінитися. Наскільки суттєво? Чи з’являться в Європі нові орбани та фіцо? Як все це може вплинути на європейську підтримку нашої країни у протистоянні агресії Росії? На ці запитання відповідає Петро Герасименко у статті «Чи втратить Україна підтримку Європи і що буде наступного року» на ZN.UA.