Поширення мавпячої віспи може прискоритися в Європі влітку у зв’язку з тим, що люди в таку пору зазвичай збираються на вечірки та фестивалі. Про причини потенційного збільшення кількості випадків заявив голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Ганс Клюге, передає Reuters.
“Оскільки ми вступаємо в літній сезон у європейському регіоні з масовими зібраннями, фестивалями та вечірками, я стурбований тим, що передача може прискоритися, оскільки зараз виявляють випадки серед тих, хто є сексуально активним, а симптоми багатьом незнайомі”, – зазначив він.
Нагадаємо, спалах мавпячої віспи зафіксували щонайменше у 12 країнах. Зокрема Велика Британія, США, Канада, Австралія, Іспанія, Португалія... Станом на вчорашній вечір підтвердили понад 80 випадків захворювання. ВООЗ заявила про розслідування ще 50 можливих випадків.
Як передається мавпяча віспа, які симптоми
Хвороба передається тактильним і повітряно-крапельним шляхом, але вона менш заразна, ніж COVID-19, спалах якого подекуди закінчився, але пандемія все ще триває. Віспа мавп передається найчастіше саме при тісному контакті із зараженим. Інкубаційний період – від 5 до 21 дня.
Симптоми – температура, болі в спині та м'язах, озноб і втома (лихоманка), висип по всьому тілу, пухирі з гноєм. І хоча зазвичай зазвичай хвороба проходить легко і зникає самостійно через кілька тижнів, є водночас ймовірність летального завершення (4-20%). Найбільш уразливими до хвороби є ті, хто не має щеплення від звичайної віспи.