UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європейські країни та Канада засудили розгортання бійців російського ПВК Вагнера в Малі

Франція, Великобританія, Бельгія, Канада, Чехія, Данія, Естонія, Німеччина, Італія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Румунія та Швеція підписали документ.

Франція, ще 13 європейських країн та Канада засудили розгортання бійців російського ПВК Вагнера у Малі, йдеться у заяві про розгортання групи Вагнера у Малі.

"Ми, міжнародні партнери, віддані підтримці Малі та її народу в їхніх зусиллях щодо досягнення сталого миру та стабільності та боротьби з тероризмом, рішуче засуджуємо розміщення найманих військ на території Малі", - написано у заяві.

Також там йдеться про те, що спільнота знає про причетність уряду Російської Федерації до надання матеріальної підтримки розгортанню угруповання Вагнера в Малі і закликає Росію повернутися до відповідальної та конструктивної поведінки у регіоні.

"Таке розгортання може лише ще більше погіршити ситуацію в галузі безпеки в Західній Африці, призвести до загострення ситуації з правами людини в Малі, поставити під загрозу Угоду про мир та примирення в Малі внаслідок алжирського процесу та завадити зусиллям міжнародної спільноти щодо забезпечення захисту цивільного населення та надання підтримки малійським збройним силам", - сказано в заяві.

Його зробили Франція, Великобританія, Бельгія, Канада, Чехія, Данія, Естонія, Німеччина, Італія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Румунія та Швеція.

Читайте також: Бурба розповів про погрози через історію з "вагнерівцями"

17 листопада Bellingcat опублікували своє розслідування про "вагнерівців". Протягом року журналісти за участю видання The Insider розслідували обставини унікальної операції спецслужб України, під час якої розвідникам, які працювали під виглядом охоронної компанії при "Роснафті", вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значних бойовиків ПВК "Вагнер", причетних до військових злочинів в Україні..

У першій частині розслідування журналісти розповіли, як українським розвідникам вдалося завербувати бойовиків ПВК "Вагнер" та отримати з їхніх рук прямі докази участі у військових злочинах. Друга частина пояснює, хто саме винен у зриві спецоперації із затримання найманців.