UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європейська політична спільнота не підміняє собою ЄС – Петро Фіала

Зустрічаючись у Празі на саміті European Political Community, Європа посилає сигнал Росії. Мета – ще більше ізолювати Москву.

Наша мета – повернути мир та процвітання до Європи. Сподіваюся, що ми матимемо дуже ефективну зустріч.

Про це заявив прем'єр-міністр Чеської Республіки Петро Фіала, вітаючи учасників зустрічі лідерів європейських країн у форматі Європейського політичного співтовариства (European Political Community), що проходить у Празі, повідомляє forum24.cz.

Крім держав-членів Європейського Союзу, запрошення отримали також 17 інших країн, включаючи Сполучене Королівство, Україну та Туреччину.

Чехію під час переговорів представлятиме прем'єр-міністр, на спільній вечері виступить президент приймаючої країни Мілош Земан.

“Я дуже радий, що Чеська Республіка є першим місцем, де збирається Європейська політична спільнота. Для мене велика честь приймати у себе 44 лідери з усієї Європи. Це також важливо для чеського головування [ЄС]. Я сподіваюся, що ми матимемо дуже ефективну зустріч", — сказав прем'єр-міністр Фіалу журналістам після прибуття всіх лідерів.

“Ми в жодному разі не хочемо замінювати існуючу європейську структуру. Ми хочемо відкрити простір для відкритої дискусії між усіма європейськими лідерами”, - наголосив чеський прем'єр.

За його словами, основними темами зустрічі стануть мир у Європі, міграція, енергетична безпека та європейська економіка. “Наша мета – повернути мир та процвітання до Європи. Я вірю, що це великий день для Європи і він принесе щось корисне”, — додав Фіала.

Читайте також: У Празі стартував саміт Європейської політичної спільноти

Глави запрошених держав почали прибувати до Празького Граду невдовзі після 12 години дня. Прем'єр-міністр Ісландії Катрін Якобсдоттір прибула першою. Президент Франції Емануель Макрон і канцлер Німеччини Олаф Шольц були серед останніх.

Прем'єр-міністр Великобританії Ліз Трасс, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган та представники балканських та посткомуністичних країн також прибули до Праги на саміт EPC.

Від України у саміті беруть участь прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. До нього дистанційно приєднається президент Володимир Зеленський.

Окрім 27 членів Європейського союзу були також запрошені Албанія, Північна Македонія, Косово, Сербія, Боснія та Герцеговина, Чорногорія, Грузія, Молдова, Україна, Вірменія, Азербайджан, Норвегія, Швейцарія, Ісландія, Ліхтенштейн, Сполучене Королівство та Туреччина.

З першим виступом усієї програми виступить прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала. Потім заплановано виступи лідерів країн, які не входять до ЄС, включаючи Трас.

Після цього політики сядуть за круглі столи, де обговорять дві теми. Першими будуть мир та безпека, другими — економіка, енергетика та клімат. Далі буде відведено місце для двосторонніх переговорів. Прес-конференцію заплановано на (22:45 за київським часом).

Президент Франції Емануель Макрон наполягав на створенні Європейського політичного співтовариства у травні цього року. Чеська Республіка приймає у себе першу нараду.

За словами голови дипломатії ЄС Жозепа Борреля, зустрічаючись у Празі, Європа надсилає сигнал Росії. Мета, за його словами, полягає в тому, щоб ще більше ізолювати Москву, чому сприяє ще один, восьмий пакет санкцій ЄС, оголошений у середу.

Прем'єр-міністр Чехії також погоджується з його словами. “Це, безперечно, важливий сигнал. Я переконаний, що єдина позиція Європи на підтримку України – це наша сила. Це має бути почуте у ці дні”, - сказав він журналістам.

У п'ятницю програма продовжиться у Празькому Граді неформальним самітом лідерів держав-членів Євросоюзу. Державні діячі обговорять, насамперед, війну в Україні та військову та фінансову підтримку країни, яка зазнала нападу Росії, енергетичну та економічну ситуацію в Європі.