Раніше Європа вже звинувачувала Велику Британію в тому, що країна не виконує деякі умови угоди про Brexit. Тепер сторони знову зіштовхнулися у новій дипломатичній суперечці, яка стосується вакцин проти коронавірусу. Британія та ЄС звинувачують один одного у перешкоджанні поставкам вакцини, пише Reuters.
Високопоставлений дипломат ЄС у Лондоні провів зустріч із представником британського Міністерства закордонних справ. Обидві сторони вступили в суперечку щодо вакцини проти COVID-19, що стало черговою причиною конфронтації стосовно співпраці Британії та ЄС після Brexit.
Свіжа дипломатична суперечка відбулася після того, як президент Європейської Ради Шарль Мішель, відкинувши широкі звинувачення у "вакцинному націоналізмі", висунуті проти ЄС, заявив, що Велика Британія заборонила експорт доз вакцин проти COVID-19.
Британська сторона сказала, що це "повністю помилкове твердження".
«Подібні сутички - це нове нормальне явище. Зі збільшенням економічних розбіжностей та конкуренції тиск на угоди після Brexit буде лише зростати», - сказав дипломат ЄС.
Британія та ЄС минулого року підписали угоду про партнерство після бурхливого процесу Brexit та торговельних переговорів. Однак договір поки що не зміг послабити напруженість між сторонами. У січні початковий крок з боку ЄС щодо контролю за торгівлею через кордон Північної Ірландії з Ірландією засмутив Лондон.
“Це була чергова провокація. Вона не була першою, і ніхто не очікує, що ця суперечка стане останньою. ЄС буде зберігати спокій і твердо реагувати”, - заявив один із дипломатів ЄС, додавши, що напруженість щодо домовленостей після Brexit, зокрема стосовно ірландського кордону може вплинути на переговори про співпрацю у сфері фінансових послуг, що може створити проблеми для Лондонського Сіті.
У середу ЄС направив дипломата Ніколь Манніон на ранкову зустріч з постійним заступником секретаря Міністерства закордонних справ Великої Британії Філіпом Бартоном, після того, як Британію звинуватили у "прямій забороні" експорту вакцин.
Британія запобігає експорту, використовуючи застереження у своєму контракті з AstraZeneca - компанією, яка виробляє щеплення проти COVID-19 у Великій Британії, згідно з інформацією представників ЄС.
У грудні ЄС і Британія погодили умови торговельної угоди. До 28 лютого воно застосовуватиметься в тимчасовому режимі. До кінця перехідного режиму угоду має схвалити Європарламент.
ZN.UA розібралося з умовами угоди і з тим, що буде з безвізовим режимом і умовами роботи в ЄС і Британії після Brexit.
Як відіб'ється Brexit на житті громадян Сполученого Королівства, читайте в матеріалі Олексія Коваля "Британці готуються до гіршого".