UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єменські хусити «гарантували безпеку» кораблям Китаю і Росії у Червоному морі

Джерела Bloomberg стверджують, що хусити отримають «політичну підтримку»

Єменські хусити, які з листопада минулого року продовжують атаки на торгівельні кораблі, заявили Китаю і Росії, що їхні кораблі можуть плавати Червоним морем і Аденською затокою, не піддаючись нападу. Про ці домовленості повідомляє Bloomberg із посиланням слова кількох людей, обізнаних з переговорами. Вони стверджують, що зустріч представників країн з одним з провідних політичних діячів хуситів Мохаммедом Абдель Саламом відбулася в Омані.

«За словами цих людей [джерел], в обмін на це обидві країни можуть надати політичну підтримку хуситам в таких органах, як Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй. Не зовсім зрозуміло, як саме буде проявлятися ця підтримка, але вона може включати блокування більшої кількості резолюцій, спрямованих проти угруповання», – повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Нова атака хуситів: для евакуації екіпажу True Confidence застосували рятувальний човен, гелікоптер та військовий корабель

Підтримувані Іраном хусити, заявляють, що вони націлені на кораблі, пов'язані з Ізраїлем, США і Великою Британією, але іноді вони можуть неправильно ідентифікувати судна, в тому числі російські. 

Цього місяця хусити атакували суховантаж True Confidence, спричинивши першу загибель людей з початку своїх морських атак. Хусити заявили, що судно було американським. За словами людини, обізнаної в цьому питанні, воно належало лос-анджелеській компанії Oaktree Capital, але нещодавно його придбала нова, неамериканська компанія.

Крім того, наприкінці січня ракети вибухнули біля судна, що перевозило російську нафту поблизу Ємену. Це сталося через кілька днів після того, як речник хуситів заявив російській газеті, що російським і китайським торговим суднам не варто боятися нападів.

Читайте також: Масштабна атака хуситів в Червоному морі: війська США і коаліції збили 15 безпілотників

Китай і Росія вже надали певну дипломатичну підтримку хуситам. На початку січня вони утрималися при голосуванні за резолюцію США і Японії, яка «найрішучішим чином» засуджувала напади хуситів на кораблі. Через кілька годин після її прийняття США і Великобританія почали повітряні удари по військовій інфраструктурі хуситів, в тому числі по місцях запуску ракет і радіолокаційних станціях.

У середині лютого Китай і Росія поставили під сумнів законність ударів проти хуситів і заявили, що вони ніколи не були санкціоновані Радою Безпеки.

Читайте також: США провели таємні переговори з Іраном щодо атак хуситів у Червоному морі — FT

Дії США і Великобританії не змогли стримати хуситів. Незважаючи на це, Пентагон заявляє, що напади угруповання стають все рідшими, оскільки його можливості деградують. Проте хусити також завдають ударів по кораблях союзників. 9 березня американські, французькі та британські війська відбивали масовану атаку безпілотників.